Latvijā
Sabiedrība

Traucēta elektroapgāde, bloķēti ceļi. Aculiecinieku foto no Kurzemes pēc negaisa1

FOTO no Vadis Zuters twitter konta – pēc negaisa Tukumā.

Pērkona negaisa dēļ otrdienas vakarā vairākiem tūkstošiem mājsaimniecību traucēta elektroapgāde, liecina dati elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS “Sadales tīkls” elektroapgādes atslēgumu kartē.

Postījumi elektrolīnijās konstatēti galvenokārt teritorijā uz austrumiem no Kuldīgas un dienvidiem no Talsiem. Lielākie postījumi skāruši Tukuma apkaimi.

Tukumu un tā apkaimi piemeklējusi īslaicīga vētra, vietām sagāzti koki un bloķēti ceļi, ziņo vietējie iedzīvotāji.

Jau vēstīts, ka otrdienas pievakarē Alsungas novadā un daudzviet Kuldīgas novadā, vēlāk arī vietām Kandavas un Talsu novadā pērkona negaiss atnesis krusu, lielāko graudu diametrs dažviet sasniedzis četrus līdz piecus centimetrus.

Krusa, kā arī spēcīgas lietusgāzes un vēja brāzmas nodarījušas postījumus dārziem. Vietām lūzuši koki, aizšķērsoti ceļi un izskaloti zemes ceļi.

Īsi pēc septiņiem vakarā pērkona negaiss sasniedza Tukumu un Engures novadu. Ziemeļkurzemē un Rīgas līcī ir vēl citi negaisa mākoņi, tie tuvojas Vidzemei.

Par ko vēsta aculiecinieki soctīklos? Valsts policija informē, ka sagāzti koki un bloķēts ceļš.

Arī LNT raidījumam “Degpunktā” aculiecinieks atsūtījis video par postījumiem:

VUGD Kurzemes pusē saņēmis 20 izsaukumus par vēja nolauztiem kokiem

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji patlaban atrodas 20 aktīvos izsaukumos, kas saistīti ar negaisa laikā nolūzušiem kokiem, aģentūrai LETA pavēstīja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Izsaukumi patlaban koncentrējas Kurzemē, Tukuma apkaimē, kuru šovakar šķērsojis negaiss.

Ņemot vērā sinoptiķu prognozes, ka negaisa mākoņi varētu šķērsot visu Latviju, VUGD aicina iedzīvotājus nenovietot automašīnas zem kokiem, sastatnēm un elektrības vadiem, kā arī nepieciešamības gadījumā vērsties pēc palīdzības dienestā, zvanot 112.

Nokritušu koku dēļ, iespējami kavējumi vilcienu maršrutos līdz Slokai un Jaunķemeriem

Nokritušu koku dēļ iespējami nebūtiski kavējumi vilcienu maršrutos līdz Slokai un Jaunķemeriem, aģentūru LETA informēja “Pasažieru vilciena” pārstāvis Egons Ālers.

Viņš stāstīja, ka viens koks kritis vilciena maršrutā aiz Smārdes, līdz ar to līdz Slokai un Jaunķemeriem vilciens kursēs pēc saraksta vai ar nelielām nobīdēm.

Savukārt otrs koks nokritis vilciena maršrutā Tukums I un Tukums II.

Saistītie raksti

Ālers aģentūru LETA informēja, ka uzņēmums pasažieru pārvadāšanai ir noorganizējis autobusus. Pirmais autobuss no Tukuma II līdz Ķemeriem aties plkst.22, bet no Ķemeriem līdz Tukumam II aties plkst.22.10.

Tāpat autobusi atbilstoši vilcienu kustības sarakstam kursēs pārējos vilcienu maršrutos, kuros ir traucēta vilciena kustība.

LA.lv