×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2015
Drukāt

VIDEO: Kādas sabiedrības problēmas izgaismo zīdaiņa nāve Ventspilī (1)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Traģiska vēsts no Bērnu slimnīcas. Mediķiem nav izdevies glābt gadu veca mazuļa dzīvību, kurš ar smagām un neskaidros apstākļos gūtām traumām šonedēļ tika atvests no Ventspils.

Taču skaidrs, ka mirušā bērna ģimenei ir baiss dosjē – no tās agrāk jau izņemti trīs bērni, kas smagi slimojuši un mituši antisanitāros apstākļos.

Šajā otrdienā ap vienpadsmitiem dienā Ventspils policija saņēma zvanu no vietējās slimnīcas, kurā smagā stāvoklī bija nogādāts gadu un trīs mēnešus vecais mazulis. Māte viņu bija atstājusi pieskatīšanai kādam paziņam, pēc kura teiktā, bērns izkritis no gultiņas.

Traumas bija tik smagas, ka cietušais nogādāts Bērnu slimnīcā Rīgā. Par spīti ārstu pūlēm, tur arī viņa dzīvība izgaisa.

Ārsti atsakās runāt par nāves iemeslu un traumām – vai tiešām bērns traumas varētu būt guvis krītot, vai apzināti sists – to noteikšot ekspertīze. Tomēr mediķi par notikušo ir satriekti, akcentējot, ka šis gadījums izgaismo veselu virkni problēmu, kas valda mūsu sabiedrībā.

Ventspils bāriņtiesā skaidro, ka bērna māte jau agrāk bijusi sociālo dienestu redzeslokā. Pirms vairākiem gadiem viņai atņemtas aprūpes tiesības par trim bērniem, kas bijuši slimību novārdzināti un dzīvojuši antisanitāros apstākļos. Divi bērni adoptēti, viens atrodas kādā sociālajā iestādē.

Bāriņtiesā apgalvo, ka, piedzimstot mazulim, kura dzīvība aprāvās šonedēļ, nebija likumiska pamata bērnu izņemt no ģimenes. Līdz šim vecāki pret viņu izturējušies labi, ģimenes atradusies stingrā sociālo dienestu uzraudzībā.

Arī ģimenes ārsts apliecinājis, ka pret bērnu neizturējās vardarbīgi.

Neoficiāli zināms, ka bērna māte mazuļa nāvē vaino radinieku, kurš, iespējams, apzināti rīkojies vardarbīgi, taču to noskaidros policija.

Bojāgājušā bērna mātei bijis arī piektais bērns, taču arī viņš miris īsi pēc dzemdībām reģionālajā slimnīcā. Šajā gadījumā aizdomas par vardarbību nav – nāvi izraisījis fakts, ka mazulis dzimis priekšlaicīgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. problēma sabiedrībā ir tāda, ka ir daudzas mātītes, kuras ik gadu atnesās dēļ pabalstiem, grib dzīvot sabiedrībai uz kakla, tad nu pelna kā māk, proti, katru gadu atnesās kā tads Dieva lopiņš! vai šāda demogrāfija tiešām ir Latvijas prioritāte? ko par to saka “dižais” demogrāfs mežs?

Draugiem Facebook Twitter Google+