Latvijā
Novados

VIDEO. Privātīpašnieks uzcēlis sētu līdz pašam Raiskuma ezeram: vai likumīgi?2

Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “Bez Tabu” video.

Pārgaujas novada Raiskuma puses iedzīvotāju uzmanību piesaistījis kāds nams pašā Raiskuma ezera krastā – ap to uzcelta sēta, kas beidzas līdz ar sauszemi. Ziņotājam rodas jautājums, kur pazudusi tauvas josla?  Uz vietas redzams, ka sēta tik tiešām beidzas pašā Raiskuma ezerā, un vasaras laikā būtu jābrien ūdenī, lai tiktu garām privātīpašumam. Mājas saimnieks ir izbūvējis slēdzamus vārtiņus un norādījis savu tālruņa numuru, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

“Cik saprotu, šajā vietā tauvas joslai vajadzētu būt 10 metru platai. Kas notiks, ja katrs tā rīkosies? Raiskuma ezers kļūs par privātu teritoriju? Pašvaldība par situāciju ir informēta, bet gada laikā nekas nav mainījies,” tā raidījumam jautāja kāds Raiskuma iedzīvotājs.

Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “Bez Tabu” video.

“Bez Tabu” ķērās klāt pie situācijas skaidrošanas. Zvanot uz norādīto tālruņa numuru, atbildējis teritorijas īpašnieks vārdā Austris. Viņš pastāstīja, ka sēta uzcelta suņa dēļ, lai tas nevarētu aizskriet un, piemēram, traucēt atpūtniekus. Tomēr saimnieks var atslēgt vārtus, ja kāds vēlēsies šķērsot teritoriju.

Saistītie raksti

Austra kungs norādīja, ka ir vietas Latvijā, kur vispār “cilvēks parastais” nevar piekļūt upju un ezeru krastiem, bet viņš izveidojis demokrātisku risinājumu. Viņš arī atzina, ka pašvaldība to nav akceptējusi, bet neuzskata, ka dara kaut ko sliktu.

Valsts vides dienesta pārstāve “Bez Tabu” pavēstīja, ka šajā vietā žogam nevajadzētu atrasties ne ar vārtiņiem, ne kādā citādā veidā. Aizsargjoslu likumā ir atrunāts, ka ciematos un pilsētās minimālā aizsargjoslas platība ir 10 metru. Par būvniecību atbildīga ir pašvaldība, līdz ar to arī tās pienākums gādāt par normatīvajiem aktiem atbilstošu risinājumu.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv