Latvijā
Politika

VIDEO: Vai Kučinski neņem vērā Eiropā?44


Māris Kučinskis
Māris Kučinskis
Foto – Valdis Semjonovs

“Latvijas premjers Kučinska kungs – vienalga, cik viņš ir gudrs vai ar kādiem trūkumiem – tiek uzskatīts par vienu no vismazsvarīgākajiem Eiropas valstu valdību vadītājiem,” biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš apgalvoja “RīgaTV 24” raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.

Viņš norādīja, ka viens no iemesliem, kāpēc Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) netiek uzskatīts par ietekmīgu, ir tas, ka citu Eiropas Savienības (ES) valstu vadošās partijas ir noslēgušas sadarbības līgumus ar ES lielākajām partijām vai partiju grupējumiem, kamēr Latvijas premjera partija to izdarījusi nav.

Gobiņš sacīja, ka ES valstu premjeri parasti tiekas partiju grupējumos un ka, nenoslēdzot līgumu ar kādu no grupējumiem, ir grūti piedalīties neformālās sarunās, kurās bieži tiek pieņemti svarīgi lēmumi.

“Ir lielie ministru prezidentu samiti, sanāksmes, kur lemj par svarīgiem jautājumiem, t.sk. par Eiropas naudu un to, cik Latvijai tiek vai netiek. Ir šīs svarīgās sanāksmes, kur ar politiķi iespējams aci pret aci parunāt, Merkelei pačukstēt: “Ziniet, es saprotu, ka Vācijai svarīgi ir risināt vienu un otru jautājumu, labprāt jūs atbalstīšu, bet, lūdzu, skatieties, lai mūsu lauksaimniekiem būtu vairāk naudiņas, lai mūsu ceļiem un tiltiem naudiņas nevis samazinātos, bet vismaz saglabātos tās pašas.” Šie ir svarīgi jautājumi, kuri parasti iepriekš tiek apspriesti neformāli, un tad lielajā sanāksmē par tiem tiek nobalsots,” raidījumā skaidroja Gobiņš.

Viņš norādīja, ka Kučinskis ir sevi izolējis no šādām sarunām: “Ko tajā laikā dara Latvijas Ministru prezidents? Dzer kafiju vai nedara neko. Grūti pateikt, ko viņš dara. Diemžēl “zaļzemnieki” un “Liepājas partija” savu mājas darbu nav izpildījuši un nav noslēguši šo līgumu.” Gobiņš ir sazinājies ar abām partijām, tomēr notikusi aizbildināšanās un pēdējo 3 gadu laikā nekāda darbība nav sekojusi.

Viņš atgādināja, ka iepriekš Latvijas premjeri ir slēguši šādus līgumus un tas rezultējies panākumos: “Tieši tajā sakarībā arī šobrīd Valdim Dombrovskim Eiropas Komisijā ir viceprezidenta amats ar ļoti ietekmīgu portfeli. Šīs ir lietas, kur dzimst uzticība, veidojas kontakti un arī ietekmes iespējas ir krietni lielākas.”

LA.lv