×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2016
Drukāt

VIDEO: “Vienotība” un ZZS vēl nevienojas par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis,Tautas partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis un partijas "Jaunais laiks" priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pēc premjerministra amata kandidāta Valda Dombrovska preses konferences, kurā tika nosaukts nākamās valdības sastāvs.

Partija “Vienotība” un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) arī šodienas oficiālās tikšanās laikā vēl nav vienojušās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā.

Valsts prezidenta nominētais premjera amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS) pēc tikšanās ar “Vienotības” pārstāvjiem žurnālistiem sacīja, ka šajās sarunās tika runāts par topošās valdības prioritātēm un galvenais mērķis ir strādāt kopā Latvijas labā.

Šodien sarunās atkal tika uzklausītas “Vienotības” vēlmes, tomēr viņiem jaunajā valdībā tika piedāvāts uzņemties piecu ministriju vadību, bet starp tām nav Satiksmes ministrijas (SM) un Tieslietu ministrijas (TM).

Kučinskis norādīja – viņš jau iepriekš izteica apmierinātību ar to, kā strādā “Vienotības” pārvaldītā Iekšlietu ministrija (IeM) un Ārlietu ministrija (ĀM), tāpēc šo darbu vajadzētu turpināt. Tāpat “Vienotībai” piedāvāts uzņemties Ekonomikas ministrijas (EM), Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), kā arī Labklājības ministrijas (LM) pārraudzību.

Savukārt “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa teica, ka politiskais spēks atkārtoja savu piedāvājumu uzņemties sešu ministriju pārraudzību, tomēr saņēma atbildi, ka tas nav pieņemams. Āboltiņa atturējās vērtēt ZZS piedāvājumu, kā arī komentēt kompromisa iespējas, akcentējot, ka vispirms šis jautājums tiks pārrunāts “Vienotības” frakcijā.

Āboltiņa arī uzsvēra – vienošanās gadījumā “Vienotības” frakcija ir gatava atbalstīt ZZS kandidātu visu 23 cilvēku sastāvā.

“Vienotība” arī izteica Kučinskim pateicību par sagatavoto valdības deklarācijas ietvara rāmi, kurā ir punkti arī no “Vienotības” simtgades plāna. Rīt, 22.janvārī, politiķi darba grupā turpinās diskutēt par atsevišķiem šī dokumenta blokiem.

Savukārt sarunas par atbildības jomām plānots turpināt pirmdien, 25.janvārī.

Kučinskim un ZZS šodien notika otrās oficiālās sarunas ar “Vienotības” pārstāvjiem par valdības veidošanu.

Politiķis jau iepriekš norādīja, ka no viņa un ZZS puses topošās valdības ministru sadalījuma piedāvājumā nekādi unikāli jaunumi vai pavērsieni nav gaidāmi.

ZZS savā politiskajā pārraudzībā vēlas Finanšu ministriju (FM), Zemkopības ministriju (ZM), Aizsardzības ministriju (AM), SM un Veselības ministriju (VM), “Vienotībai” atvēlot ĀM, IeM, IZM, EM un LM, bet nacionālajai apvienībai – TM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Kultūras ministriju (KM), kā arī Saeimas priekšsēdētāja amatu.

Šāda piedāvājuma akceptēšana izmainītu līdzšinējo spēku samēru valdībā. Pašlaik “Vienotībai” Ministru kabinetā ir seši pārstāvji un ZZS – pieci, savukārt ZZS vēlas šo proporciju apgriezt otrādi.

“Vienotība” jau pēc pirmajām sarunām pirmdien pauda vēlmi vadīt SM, kā arī ĀM, IeM, IZM, TM un EM. VL-TB/LNNK un ZZS iepriekš paustās vēlmes saskan ar iespējamo Kučinska amatu sadalījuma piedāvājumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. brigmanis izskatās galvenais ne kučinskis.

  2. kungi, Dzidras Rinkules-Zemzares grāmatu “Gribulītis”: –”Gribu! Gribu! – Augu dienu Puisēns atkārto arvienu”-. Tas par Jums visiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+