Sports
Basketbols

Vieni pajokoja, citi nepārtērēja. Basketbola vadībā viss paliek pa vecam0

foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas basketbola savienības (LBS) valde un padome vakardienas ārkārtas sēdēs nolēma iztikt bez izmaiņām basketbola vadošo amatpersonu amatos.

LBS finanšu un ziedojuma skandāls noslēdzies bez amatu zaudēšanas, pašreizējai varai neredzot vajadzību paiet malā arī ētisku apsvērumu dēļ.

Marta sākumā Latvijas izlašu bijušias direktors Māris Jučmanis vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), vainojot LBS un tās ģenerālsekretāru Edgaru Šnepu par mēģinājumu izspiest Ministru kabineta piešķirto prēmiju
Šneps apgalvojumus par prēmijas izspiešanu nodēvēja par meliem. Viņš skaidroja, ka Jučmanis, beidzot darbu, ir atstājis finansiālas saistības 53 471,78 eiro apmērā. Tomēr pēc revīzijas veikšanas izrādījās, ka šāds pārtēriņš nemaz nav vai arī nauda izlietota tikai Latvijas basketbola izlases vajadzībām.

“Esmu gandarīts, ka šodien valdes sēdē LBS prezidents man personīgi ir atvainojies. Ir pierādīts, ka visi fakti par manis it kā radītiem finanšu pārtēriņiem bija safabricēti. Paldies valdei par drosmi atzīt savas kļūdas,” vakar gandarīts par attaisnošanu pārtēriņa lietā bija Māris Jučmanis.

Tikmēr abu basketbola funkcionāru saraksti, kurā Jučmanis it kā jokojis, ka prēmiju ieskaitīšot LBS, bet Šneps to vēlāk pieprasījis,valde nolēma atstāt tiesībsargu vērtējumam. Ja Valsts policijas saskatīs kriminālu nodarījumu, LBS valde pie šīs lietas gatava atgriezties vēlreiz. LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps līdz lietas izbeigšanai sīkākus komentārus nesniedz.

Saistītie raksti

Vakar LBS prezidenta un ģenerālsekretāra atskaiti ārkārtas sēdē uzklausīja LBS padome. “Dzirdējām pietiekami daudz paškritiku un arī ieteikumus, kā nākotne uzlabot finanšu kontroli.

Padome vēlreiz sanāks kopā 23. aprīlī, lai uzklausītu LBS prezidentu un valdi par problemātisko jautājumu risinājumu. Šajā dienā ceram ari sagaidīt LBS jaunā finanšu direktora vārdu,” atklāja LBS padomes pārstāvis Mārtiņš Bondars.

LA.lv