Mobilā versija
+1.4°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
24. septembris, 2013
Drukāt

Vienojas “socnodokli” no nākamā gada samazināt līdz 34,09%

Atklāj pirmo FabLab prototipēšanas studiju Baltijā

Notiek Latvijas Universitātes (LU) FabLab (Fabrication laboratory) prototipēšanas studijas atklāšanas pasākums LU Ekonomikas un vadības fakultātes Biznesa inkubatorā.

Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) likme no nākamā gada samazināsies no pašreizējiem 35,09% līdz 34,09%. To paredz šodien valdībā akceptētie grozījumi likumā par valsts sociālo apdrošināšanu, portālu “LA.lv” informēja Labklājības ministrijā (LM).

VSAOI likmi darba ņēmēju pusē 2014.gadā paredzēts samazināt no 11% līdz 10,5%, bet darba devēju pusē no 24,09% līdz 23,59%. Tas nozīmē, ka gan darba devējam, gan darbiniekam būs jāveic mazākas sociālās apdrošināšanas iemaksas nekā šogad, skaidro LM.

Ministrijā arī uzsver, ka apdrošināšanas likmes samazinājums neietekmēs pensiju, pabalstu vai atlīdzību apmēru, bet tikai speciālā budžeta ieņēmumu daļu. Proti, ieņēmumu attiecīgi būs mazāk nekā plānots pirms likmes samazinājuma.

Vienlaikus noteikts, ka VSAOI par valdes locekli, kurš bez atlīdzības veic pienākumus kapitālsabiedrībā, būs jāveic no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Tādējādi valdes locekļi būs tiesīgi saņemt sociālās apdrošināšanas pakalpojumus, piemēram, slimības pabalstu, valsts pensiju un citu.

Grozījumi likumā vēl jāpieņem Saeimā.

Pievienot komentāru

Inkubators biznesa grūdienam (1)Biznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+