Mobilā versija
-3.1°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
24. septembris, 2013
Drukāt

Vienojas “socnodokli” no nākamā gada samazināt līdz 34,09%

Atklāj pirmo FabLab prototipēšanas studiju Baltijā

Notiek Latvijas Universitātes (LU) FabLab (Fabrication laboratory) prototipēšanas studijas atklāšanas pasākums LU Ekonomikas un vadības fakultātes Biznesa inkubatorā.

Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) likme no nākamā gada samazināsies no pašreizējiem 35,09% līdz 34,09%. To paredz šodien valdībā akceptētie grozījumi likumā par valsts sociālo apdrošināšanu, portālu “LA.lv” informēja Labklājības ministrijā (LM).

VSAOI likmi darba ņēmēju pusē 2014.gadā paredzēts samazināt no 11% līdz 10,5%, bet darba devēju pusē no 24,09% līdz 23,59%. Tas nozīmē, ka gan darba devējam, gan darbiniekam būs jāveic mazākas sociālās apdrošināšanas iemaksas nekā šogad, skaidro LM.

Ministrijā arī uzsver, ka apdrošināšanas likmes samazinājums neietekmēs pensiju, pabalstu vai atlīdzību apmēru, bet tikai speciālā budžeta ieņēmumu daļu. Proti, ieņēmumu attiecīgi būs mazāk nekā plānots pirms likmes samazinājuma.

Vienlaikus noteikts, ka VSAOI par valdes locekli, kurš bez atlīdzības veic pienākumus kapitālsabiedrībā, būs jāveic no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Tādējādi valdes locekļi būs tiesīgi saņemt sociālās apdrošināšanas pakalpojumus, piemēram, slimības pabalstu, valsts pensiju un citu.

Grozījumi likumā vēl jāpieņem Saeimā.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+