×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
21. oktobris, 2014
Drukāt

“Vienotības” katliņš vārās, šļakatas šķīst. Saruna ar Lolitu Čigāni (20)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Latvijas Avīzē” viesojās “Vienotības” Saeimas deputāte, frakcijas vadītāja vietniece LOLITA ČIGĀNE. Vēlēšanās valdošajai partijai gadījies iekulties nepatīkamos piedzīvojumos, par kuriem skaidrošanās jau bijusi un vēl būs. Tāpēc ar īpašu uzmanību tiek gaidīts “Vienotības” decembrī noliktais kongress, kur jāvēlē gan partijas priekšsēdētājs, gan valde. Ar Čigānes kundzi sarunājās Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis.

V. Krustiņš: – Vai notikušo ar Kurzemē neievēlēto partijas priekšsēdētāju un ar partijas melnstrādnieku Zaķi mums jāuzņem kā “Vienotības” ģimenes skandāls vai kā signāls, ka “Vienotībā” vajadzīgas kādas pārmaiņas? Kā jūs redzat situāciju?

L. Čigāne: – Nošķirsim šos gadījumus. Par Zaķa kungu publiskā telpā ir informācija, ka viņš varētu būt iesaistīts vai zinājis, ka tiek pirktas balsis.

– Informācija vai baumas un tenkas?

– Par daudz ko baumo, diemžēl ir analizēti balsojumi atsevišķos Latgales iecirkņos, un aina, kas paveras, ir satraucoša. Ne par labu Zaķa attaisnošanai. Šo aizdomu dēļ frakcijai bija jārīkojas, jo tāda lieta kā balsu pirkšana, mazākais, ir nekoleģiāla. Vidzemē un Latgalē bija mūsu kandidāti, kas nodeldēja kurpju zoles, mēģinot apgabalos tikties ar iespējami daudziem cilvēkiem un izstāstīt savu pozīciju. Tāpēc ir ļoti negodīgi, ja viens iekāpj ātrgaitas vilcienā, bet citi cenšas panākt viņu savām kājām.

– Vai tā nav tikai skaudība?

– Nē, jo, otrkārt, balsu pirkšanas organizēšana ir cilvēku apcelšana. Apceļ pirmos tos, kuri nav stiprākie raksturā un ne vienmēr mācēs sevi aizstāvēt. Viņus apved ap stūri par pāris desmit eiro vai pat dēļ pudeles. Man liekas, mums tomēr jāciena līdzpilsoņi, lai kā nu kuram dzīvē būtu gājis. Taču atradās cilvēki, kuri nebaidījās runāt par notikušo publiski, ziņot.

– Tad paliekam pie definīcijas – Zaķa dēļ ģimenes skandāls?

– Nē, ne ģimenes skandāls. Tas ir kas vairāk, jo no morāles viedokļa balsu pirkšana ir cilvēku apcelšana, bet no likuma viedokļa – krimināli sodāms nodarījums.

– “Vienotības” frakcija vienprātīgi piespieda Zaķi atteikties no priekšsēdētāja posteņa?

– Tā varētu teikt. Balsojuma nebija, taču mēs bijām vienisprātis, ka šāds solis jāsper.

– Jūs arī domājat tāpat kā Viņķele, ka Zaķa k-ga politiskā karjera ar to ir noslēgusies?

– Iecirkņos analizētie cipari ir nepielūdzami. Lai kā gribētos, nu neizdodas pielūgt ciparus – tie rāda, ka balsu pirkšana varētu būt notikusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Nu ja Čigānei šķiet, ka Cilinskis kaut ko darīja kā VARAM ministrs, tas tikai apliecina, ka viņa atkārto iemācītus tekstus. Ne Cilinskis, ne arī Naudiņš nav paveikuši neko kā tikai gudri solījuši pašvaldībām debesmannu. Bet nu drīz būs tā šaurā vieta, kad pašvaldības sapratīs, ka solīja visiem, bet tiks dažiem. Jā, un vēl šie abi super ministri cītīgi strādāja pie projektu sadales, lai tiek nogaidījušamies Lembim un arī pašu partijai ir par ko atjaunot plāno maciņu. Tādi tie darbi.

 2. Zina,pirmkārt,pat latviešu valodu vairs pietiekami labi nezina,jo “kā reiz” ir burtisks krievu valodas “kak raz” tulkojums!Tā vietā,apšaubāmajai”inteliģentei”,vajadzēja rakstīt”tieši”!
  Otrkārt,uz kā,ja ne uz “Vienotības” mazturīgo balsotāju rēķina šīs algas pakāpeniski gan valdības daudzajiem štata un ārštata padomniekiem,gan valsts uzņēmumu valdēs bez konkursa sabīdītajiem savējiem,gan ministriem un premjeram,bet no 2016.gada arī valsts uzņēmumu padomēm tiek palielinātas un pat divkāršotas? Treškārt,tie Vienotības nomenklatūristi,kuri var strādāt par ministriem,kā,piemēram,Čigāne un Ilze Viņķele, jebkurā nozarē,vairs nav vienkārši profesionāļi,bet drīzāk jau ģēniji! Ceturtkārt-šo punktu par premjerministra un ministru algu palielināšanu un atvaļinājuma pabalstu “Vienotībai” nevajag aizmirst ierakstīt savā nākamajā 13.Saeimas priekšvēlēšanu programmā! Vēlētājiem tādi pēkšņi un pilnīgi negaidīti pārsteigumi diezko nepatīk!

 3. par tēmu: lielākas algas ministriem. domāju ka satiksmes ministrim kurš pieņema nepareizos lemumus par vilcienu pirkšanu – tadam jadod alga atpakaļ un jasod par to ka ir izmaksājis latviešu tautai miljonus.
  tāpēc arī nevar dot automatiski ministriem naudu========
  x. vispirms, ka nāk politikā, tas ir lai kaut ko mainītu, nevis pelnītu tik pat daudz ka privātā biznessē,.
  y. ASV un citās valstīs ari ministri nepeln cik privātā dzivē.
  z. un beidzot, ministri citās valstīs netais ministru bušanu par dzives peļnas avotu. viņi ienāk kaut ko parmain un aiziet no politkas, nevis kā latvijā, politiķi grib sukt to pupu visu mūžu.

 4. Varturi kļuvuši bezkaunīgi! Atbildēt

  “Pie varas esošie ātri kļūst bezkaunīgi un no tautas kalpiem pārvēršas par tās kungiem,rakstīja T.Peins,kurš piedalījās gan ASV pašnoteikšanās,gan Franču revolūcijā. Tomass Džefersons (1743.-1826.),ASV neatkarības deklarācijas autors,rakstīja: “Kura valsts var saglabāt savas brīvības,ja tās vadītājus laiku pa laikam nebrīdina,ka tauta saglabājusi pretošanās garu?”

 5. Uh, kā sašūmējušies Rīgas ausainisti un Ventspils karļikisti!!!

 6. … Ari sis personas intelektualas un politiskas pozicijas spejas liekas neatbilst saviem uzdevumiem … sabloniski izteiktie un atkartotie V partijas biedru slavas lozungi saviem biedriem nepasaka neko uzdotam jautajumam; lakoniskas un izvairigas frazes norada vai nu laiposanu ar noluku vai ari Vienotiba ieksejas krizes augstako bistamibas limeni tas heterogeniskam ( visada veida …) personam politiski noteikt savu liniju; ka ari viss atbildetais norada uz partijas valdes noteiktas disciplinas parak lielo iespaidu, kas pats par sevi pierada kaklavuso V partijas biedru peleko personalitati un nezinamu inteligences limeni …

 7. tādu cilvēku kā Čigāne Latvijas politikā – pašiem būtu labāk. Diemžēl tādi ir reti sastopami

 8. Intervija atgādina paklīdušas jaunavas pratināšanu biktstēva manierē. Jautājumu zīmju skaits pārsniedz atbilžu garumu. Interesanti, kuras partijas līderim abi žurnālistikas grandi taisās piedāvāt premjera krēslu?

 9. Intervija atgādina paklīdušas jaunavas pratināšanu biktstēva manierē. Jautājumu zīmju skaits pārsniedz atbilžu garumu. Interesanti, kuras partijas līderim abi žurnālistikas grandi taisās piedāvāt premjera krēslu? Pārāk jau uzkrītoši naidīgi, padomjagadu vienīgās partijas (jā – kuras) aizstāvības un popularizēšanas garā!

 10. Čigāne nodarbojās ne tikai ar kontrobandu, bet reālizēja sorosa fonda politiskos un ekonomisko uzstādījumus. Pats galvenais visiem spēkiem pederalizēt Latviju, jo tas ir skaisti un reklamējami. Galvenais ko gribēja panākt Vinķele no tā pašas kompānijas par seksperversijām stastīt jau bērnudārzos mazajiem un skolās, ka Grietiņa var būt karlītis un otrādi.

 11. Zaķa kungs pircis balsis, Čigāne nodarbojusies ar kontrabandu, vēl kāds kādu par kaut ko atmaskos un kritizēs un mēs, naivie ļautiņi, priecājamies – redz kāda tā Čigāne gudra un godīga: visus Zaķa trūkumus iznes gaismā. Prasiet Zaķim par Čigāni ne to vien varbūt pastāstīs un mēs atkal. Jāprasa, kas pēkšņi noticis – kur aci iemet Čigāne priekšā. Vai sorosieši visiem maksā par šās publicitāti? Vajag iedabūt ministros, lai atbalsts pederasiem, lai bērniem uzspiež neķītrības mācīties.

  • Vai varam salīdzināt Čigānes 40 lakatiņus ar Lemberga valstij nozagtiem miljoniem, par kuriem viņu tagad tiesā?
   Cik ilgi viņa par to tiks vajāta?
   Par algu celšanu viņai pilnīgi taisnība. arī pārējie koalīcijas liekuļi to labi saprot.

 12. Vairs šito bardaku nevarēju izturtēt .vienotība kā cūkas pie siles nevar sadalīt labāko ēdienu.kašķējas un plēšas savā starpā.Par tautu un valsti viņiem nospļauties.Kā [drātēja] tautu tā darīs to arī tālāk.

 13. Vienotību ievēlējām, tāpēc nav ko brīnīties. Bet, ja veselības ministrs atkal būs no Vienotības, tad tas būs genocīds pret Latvijas cilvēkiem.

 14. Absolūti atbalstu Lolitu Čigāni. Paldies, ka viņa šajā liekulības tirgū pacēla jautājumu par ministru algām – nevar vadīt valstī visu nozari par vidēja menedžera atalgojumu – tur neviens normāls profesionālis neies. Kāpēc lai, piemēram, Auziņš nomainītu savu 4000 eiro algu uz 1600 eiro + gribētu visas tās “blaknes”, kas nāk līdzi ministra amatam (nemitīga kritika, skatīšanās uz pirkstiem – kas mugurā, cikos iegājis veikalā utt.) Zemas ministru algas ir vajadzīgas kā reiz Lembergam u.c. korumpantiem, lai ministri būtu viegli manipulējami. Novēlu Lolitai drosmi un izturību un zini, ka inteliģence Tevi atbalsta.

 15. Lakatiņu pretendente izglītības, vai kādas citas ministrijas vaditāja. Šāda tipa cilvēki alkst tikai dienesta mašīnas, lielas algas un braucienu uz ārzemēm komandējumos, lai varētu atvest lielus čemodānus ar lakatiņiem izmantojot augsto posteni, bez muitas kontroles, caur VIP zonu.

 16. sorozīte runā par morāli??? Atbildēt

  kauna sajūtu nepazīstoša sorossa aģente runā par morāli???? ārprāts! ārprāts kādi garīgi kropļi ir pie varas mūsu zemītē!

 17. “Arī no koalīcijas partneru puses – ko viņi šaustīja ar kritiku? “Vienotību” un vēlreiz “Vienotību”! Pie cilvēku nabadzības “Vienotības” vaina, cilvēku izbraukšana “Vienotības” dēļ, “Citadeles” pārdošana un “Metalurga” sabrukšana – viss “Vienotības” sastrādāts.” – un vai tad tā nav taisnība? Vai tad Čigāne to nesaprot? Jā, vēl viena lieta – intervijā iztrūka viens jautājums: vai Čigāne uzskata, ka izglītības ministrs ar kontrabandista pagātni nebūtu izsmiekls valstij?

 18. Taisniiba,ka Zaka kungs sevi jau agraak ir paraadiijis ne no taas labaakaas puses,bet vai par to buutu jaarunaa personai,kura savu vaardu sasmeereejusi siikas kontrabandas deel!Taa arii ir izvairiishanaas no valsts nodevu maksaashanas un ,es uzskatu,loti apkaunojosha lieta saeimas deputaatei vai vienkaarshi amatpersonai.Cigaanei jau sen nevajadzeeja atrasties tur,kur vina ir.Un nav vinai moraalu tiesiibu lemt par citiem,tas vienkaarshi ir neeetiski.Par Zaka kungu lai lemj tad,kad lieta buus izmekleeta,pagaidaam veel nekas nav pieraadiits ne uz vienu pusi.

  • Ja cilvēka prāta spējas ir palikušas pamatskolas līmenī-tad tagad ir redzams rezultāts.
   Šī dāma var strādāt par ministru un nav svarīgi kāda šī ministrija ir.
   Tas ka viņas popularitāte ir kritiski zema viņas domas neietekmē.
   Liekas ka tāpēc arī grimstam…izbraucam no valsts darba meklējumos u.t.t. jo te valda iespējams ka politiskais aklums,kurš izskatās ka neatbilst nevienam pasaulē pieņemtajam demokrātiskās iekārtas statusam

Draugiem Facebook Twitter Google+