×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. decembris, 2012
Drukāt

Viļņā atrod piecas Latvijā šogad nozagtas ikonas

Foto - LETAFoto - LETA

Viļņas policijas veiktā operācijā Lietuvas galvaspilsētā atklātas piecas 19.gadsimta ikonas, kas pavasarī tika nozagtas no pareizticīgo dievnamiem Latvijā.

Operācija Viļņā tika veikta pēc Latvijas kriminālpolicijas tiesiskās palīdzības lūguma, kas Lietuvā saņemts decembra sākumā, aģentūru BNS informēja Viļņas apriņķa Galvenajā policijas komisariātā.

Latvijas policija tiesiskās palīdzības lūgumā norādījusi, ka šogad pavasarī un vasarā valstī bija zādzību vilnis baznīcās, kā dēļ noziedznieku rokās nonāca vairāk nekā 140 koka ikonu.

Ir aizdomas, ka lielākā daļa nozagto ikonu realizētas Lietuvā. Latvijā saistībā ar zādzībām oktobrī aizturēts viens no noziegumu organizatoriem 42 gadus vecais Lietuvas pilsonis R.M.

Lietuvas policija turpina no Latvijas dievnamiem nozagto ikonu meklēšanu, lūdzot kolekcionārus, mācītājus un ikvienu, kam ir informācija par Latvijā nozagto ikonu iespējamo atrašanās vietu, palīdzēt atdot tās to likumīgajiem īpašniekiem.

Pavasarī un vasarā Latgales reģionā strauji palielinājās zādzību skaits gan no vecticībnieku, gan no pareizticīgo lūgšanas namiem, kur tika apzagtas vairāk nekā 20 šādas vietas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+