×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. augusts, 2015
Drukāt

Juris Lorencs: Latvijas kā iespējamā galamērķa globālajā darba meklētāju vēlmju listē nav (37)

Foto-LETAFoto-LETA

Brīvības piemineklis.

Bēgļi – viena no visvairāk apspriestajām tēmām Latvijas sabiedrībā pēdējo nedēļu laikā. Tiek zīmētas gluži vai apokaliptiskas nākotnes ainas ar mošejām Doma laukumā un čadrās tērptām sievietēm Rīgas ielās.

Uzņemot 250 bēgļus, kas patiesībā ir visai niecīgs skaits, Latvija izdarīs solidaritātes žestu, ko no mums gaida Eiropa. Un te es vēlētos nomierināt lasītājus – gandrīz visi pie pirmās izdevības aizbrauks uz Rietumiem, jo viņus interesē ne vien miers un drošība, ko Latvija patiešām spēj dot, bet arī kaut neliela labklājība, ko savukārt nespēj nodrošināt mūsu sociālo pabalstu graši. Bēgļi dosies uz bagātākām vietām, kur viņus gaida jau iedzīvojusies un vietējos apstākļus zinoša tautiešu komūna. Šengenas zonas valstīs dzīvo miljoniem lielas arābu, turku un kurdu kopienas, netrūkst arī indiešu, pakistāniešu, ķīniešu, vjetnamiešu un izceļotāju no “melnās Āfrikas”. Kā rāda līdzšinējā pieredze, Latvijā parasti paliek vien tie, kuri šeit ieprecas.

80. gadu beigās Latvijā dzīvoja vairāki tūkstoši Pievolgas vāciešu, kas mūsu zemē bija ieradušies no izsūtījuma vietām Kazahstānā un Sibīrijā. Šodien viņi visi jau sen atrodas Vācijā. Krievi no Latvijas turpina aizbraukt ne jau tādēļ, ka viņus te kāds apspiež vai diskriminē. Iemesls pavisam prozaisks – pat pašreizējās krīzes un rubļa devalvācijas laikā algas Krievijas lielpilsētās ir augstākas nekā Rīgā.

Aizvadītajos pāris gados esmu runājis ar daudziem cilvēkiem Indijā, Etiopijā, Ganā, Marokā, Moldovā un Ukrainā, kuru lielākais sapnis ir nokļūt Rietumos – Eiropā, Amerikā vai Austrālijā. Protams, tie nebija potenciālie bēgļi šā vārda burtiskajā izpratnē, viņu vienīgais apdraudējums (līdzīgi daudziem jauniešiem Latvijā) bija bezdarbs un nabadzība. Un neviens no viņiem neplānoja iztikt no sociālajiem pabalstiem, visi vēlējās strādāt – varbūt pat “par melno”, ar naudu “aploksnē”, bet tomēr strādāt. Latvijas kā iespējamā galamērķa šajā globālajā darba meklētāju vēlmju listē nav. Modernajā pasaulē pietiek ar pāris datora klikšķiem, lai pārliecinātos, cik atšķirīgas ir minimālās algas Latvijā, Norvēģijā vai Anglijā.

Vēl viens mīts – līdz ar bēgļiem Latvijā tikšot ievazāts islāma fundamentālisms. Bet radikālā islāma idejas dzimst ne jau to cilvēku galvā, kuriem rūp ikdienas iztika, bet gan dažās reliģiskās skolās vai ļoti bagātu cilvēku aprindās, kā tas bija Osamas bin Ladena gadījumā. Atcerēsimies – Ļeņins pēc savas izcelšanās bija muižnieks, bet Staļins studēja priesteru seminārā. Pēdējā laikā jauns radikālisma avots ir islāma reliģiju pieņēmušie eiropieši. Vēlēdamies būt svētāki par Romas pāvestu, tieši viņi propagandē neiecietību vai pat dodas karot “Islāma valsts” armijā.

Patiesībā tas, kas šodien visvairāk apdraud Latviju, ir nevis bēgļu ierašanās, bet mūsu zemes iztukšošanās. Budžeta samazinājums, kas nākamgad draud teju vai visām ministrijām, nav tikai pasaules saimnieciskās krīzes, Ukrainas konflikta vai Krievijas sankciju sekas. Latvija beidzot pavisam tieši sāk izjust cilvēku, pirmām kārtām jau jaunatnes, aizbraukšanas sekas. Iespējams, esam jau iekļuvuši lejupejošā spirālē, no kuras izkļūt būs ļoti grūti. Izveidojusies negatīva atgriezeniskā saite, jo aizbraucēju atstātais tukšums jau pats par sevi likvidē vēl esošās darba vietas tirdzniecībā un pakalpojumu jomā. Samazinās lauku un mazpilsētu veikalu, frizētavu, kafejnīcu, benzīntanku apgrozījums un tātad arī valstij maksātie nodokļi. Iespējams, ar laiku situācija nostabilizēsies, bet tā jau būs pavisam cita Latvija un vismaz man diezgan sveša zeme.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. BET KĀDU KRIEVU VELNU PĒC BĒGĻU BĒRNUS MĀCĪS KRIEVU VALODĀ ?
  LATVIJĀ MĀCĪBĀM JĀBŪT VIENĪGI LATVIEŠU VALODĀ !!!

 2. Kam visgrūtākā dzīve Āfrikā Atbildēt

  Ziniet,kam ir vēl grūtāka dzīve Āfrikā? Albīniem. 50 gadus vecais Njerere Rutahiro mierīgi sēdēja savā virtuvē,kad pie viņa iebruka ļaudis un sāka griezt nost rokas un kājas. Viena albīna roka Āfrikā maksā 1000 dolāru,bet citas ķermeņa daļas vēl dārgāk. Tanzānijā vien katru gadu nogalina vismaz 25 albīnus tieši šī iemesla dēļ. Viņus izmanto,ne tikai,lai pagatavotu ko ēdamu,bet arī,lai veidotu talismanus,kas it kā pasargā ogļračus un zeltračus to riskantajā darbā. Runājot par Njerere Rutahiro-viņu apglabāja metāla zārkā,lai to,kas palicis no viņa pāri,neizlaupītu izmisušie orgānu pārdevēji.” Skat.”Spoki>Vēstures fakti>Uzlabo veselību kā kanibāls”,TVNET.lv,14.01.2014.

 3. CIK MAZ MĒS ZINĀM PAR ŠO ĀFRIKU! Atbildēt

  Kā mums pastāsta Lorencas kungs,pēdējos gados viņš esot runājis “ar daudziem cilvēkiem Indijā,Etiopijā,Ganā,Marokā,Moldovā un Ukrainā.” Ļoti žēl,ka viņam nav izdevies aprunāties arī ar Kongo pigmejiem! “Pigmeju līderi vērsušies ANO ar lūgumu izveidot starptautisku tribunālu,kas sauktu pie atbildības Kongo Demokrātiskās Republikas valdību un nemierniekus,kuri kaujās valsts ziemeļaustrumos nogalina un apēd augumā nelielos Āfrikas iedzīvotājus.” Skat.”Pigmeji sūdzas ANO par kanibāliem”,Jānis Vēvers,Diena.lv,2003.gada 26.maijs. Kā mēs pārbaudīsim šos Latvijā uzņemamos bēgļus-cilvēkēdājus no Kongo DR,Lorenca kungs?

  • viņus noteikti integrēsim,konsolidēsim un saliedēsim.Sāksim ar to,ka no pirmās dienas mācīsim latviešu valodu.Un pirmais ko iemācīsim,ka apēst augumā mazākos nav labi.Tā kā viņi te būs atbraukuši meklēt darbu,tad ātri sapratīs,ka jāstrādā gaterī vai pie zemniekiem,nevis jāmedī apēdamie objekti.

  • Send me to the Congo, I’m free to leave
   There’s always somewhere anybody can lead
   Send me to the Congo you have to believe
   You can do it if you wanna, just do what you please

 4. PAR MAZ VĒL NABADZĪBAS? Atbildēt

  LETA,2013.gada 26.februāris “Eurostat: nabadzība un sociālā atstumtība Latvijā draud 43,6%
  BĒRNU.” Vai atgādināt,Lorenc,kārtējo reizi,ka BĒRNI IR MŪSU NĀKOTNE?!
  Tajā pat laikā-2013.gada 24.jūnijā Luksemburgā un 26.jūnijā Briselē-lai palīdzētu arī citiem,Latvija,SOLIDĀRI AR PĀRĒJĀM ES VALSTĪM, paraksta nolīgumu par finansiālu palīdzību,pēc daudzgadu finanšu shēmas,Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm (ĀKK)!! Latvijas maksājamā summa-35.423.587 eiro.

 5. grāmata: ISBN 978-3-421-04430-3 (нем.)
  Саррацин, Т. Германия: самоликвидация : пер. с нем. / Тило Саррацин. – М. : Рид Групп, 2012

  если турецкие мигранты и в третьем поколении всё ещё не гово-рят по-немецки как следует, то виновата враждебность среды, пре-пятствующая интеграции. Но почему, спрашивается, эти трудности не наблюдаются почти у всех прочих групп мигрантов?

 6. Lorencam-zināšanai Atbildēt

  Toties Latvijā ir 8,6% pašiem savu bezdarbnieku!

 7. Paldies par kūkām Atbildēt

  Nav jau svarīgi,Lorenc,kur tieši radikālā islama idejas dzimst! Svarīgi ir neradīt islama fundamentālisma izplatībai tik ļoti nepieciešamo augsni! Jo arī teroristi “dosies uz vietām,kur viņus jau gaida iedzīvojusies un vietējos apstākļus zinoša tautiešu komūna.”

 8. Pamanīju drukas kļūdu virsrakstā – jābūt, šķiet, šādi: Juris Lorencs: Latvijas kā iespējamā galamērķa globālajā darba meklētāju vēlmju listē nav*
  *apmaksāts viedoklis

 9. Tam,ka Latvijas,kā iespējamā galamērķa globālajā darba meklētāju vēlmju listē nav-nav arī būtiskas nozīmes! Svarīgi ir,ka Latvija ir tikai viena no Eiropas Savienības dalībvalstīm un pati Eiropa nav bezizmēra! Turpinot šādos tempos bēgļu uzņemšanu-gan no Āfrikas,gan Āzijas,sagaidīsim tikai Eiropas Savienības pilnīgu sabrukumu,Lorenca kungs! Eiropa kļust par šauru! Imigrācijas krīzes novēršanai ir jāmeklē pilnīgi citi risinājumi!

 10. autora paustais,ka krievi no Latvijas pārceļas uz Krieviju,jo tur lielākas algas…Laikam tāpēc Rīgā,Ventspilī,Daugavpilī,Rēzeknē,Liepājā,Jelgavā u.c. latviešu valodu gandrīz nemaz vairs nedzird,nemaz nerunājot par Jūrmalu.Un kas tie tādi,kas masveidā ieplūst no Krievijas ar uzturēšanās atļaujām un pērk šeit mājas un dzīvokļus?Un kas tie tūkstoši,kas tusē pie staba 9.maijā?Nudien,zili brīnumi.

  • piekrītu teiktajam! es jau pirms un pēc kārtējā 9 maija biju šur tur te teicis, ka tas stabs Pārdaugavā ir jānozāģē un lai Ždanoka un visi pārējie Separātisti to stabu velk uz Maskavu! Krievi Latvijā noteikti paliek vairāk. Latvieši samazinās!

 11. Mums nav jākļūst par Tranzīt valsti! Lai Mēs kļūstam ienaidnieki Zviedriem!

 12. KAS Lorencam parādīja šo vēlmju listi (sarakstu)?

 13. Tieši tā,Lorenca kungs! Atbildēt

  Teroristi ir tikai izpildītāji!Un tieši tādēļ,ka Šengenas zonas valstīs dzīvo miljoniem lielas arābu,turku un kurdu kopienas,šajās valstīs arī ir teroristi un notiek viņu uzbrukumi! Jo vairāk miljonu,jo vieglāk starp viņiem atrast arī kādu reliģisku fanātiķi un to attiecīgi noskaņot! Šāda “vietējos apstākļus zinoša komūna” bija ļoti izdevīga Bin Ladenam un to,bez šaubām, cenšas izmantot savā labā arī “Islama valsts”! Kā raksta mums visiem zināmā Zviedrijas žurnāliste Sandra Veinberga “Militārā grupējuma “Islama valsts” slepkavas pašlaik brīvi siro Lībijā un nopelna ne tikai sametot sabaidītos bēgļus laivās un sūtot tos pretī nāvei,bet “pa vidu” nododas arī savām ierastajām nodarbēm-piemēram,nogalina 28 kristiešu bēgļus no Somālijas tieši Jūrmalā.” Vai Latvija būs spējīga pārbaudīt labāk par Angliju,Franciju,Vāciju un Zviedriju,vai starp šiem bēgļiem nav iefiltrējies arī kāds no “Islama valsts”rūdītajiem slepkavām? Tad jau nebūtu bijis ne 26 gadīgais,ar kalašņikovu,pistoli un nazi bruņotais marokāņu terorists Amsterdamas-Parīzes ātrvilcienā,ne “bēglis” eritrejietis-divu cilvēku slepkava,IKEA veikalā,Vesterosas pilsētā! Kāpsim atkal uz tā paša grābekļa,Lorenca kungs,jo pavisam drīz arī Latvijā taču tiks atvērts mēbeļu zīmola “IKEA” veikals? Būs arī eritrejiešu bēgļi! Vai nepietiek pat ka “Francijas iedzīvotāji pamet savas mājas-dzīvot neļauj bēgļi” (Apollo.lv,2015.gada 4.augusts) Vai ar 300.000 savas mājas pametušajiem Latvijas iedzīvotājiem vēl nepietiek? Padzīsim arī pārējos? Uzņemsim bēgļus uz pensiju indeksācijas rēķina? Un,ja šie “bēgļi”sāks dumpoties,tad apspiedīsim šos nemierus ar asaru gāzi-kā Ungārijas lielākajā bēgļu uzņemšanas centrā Debrecenā vai kā Vācijā un Grieķijā? Bet,lai neatkārtotos grautiņš starp musulmaņiem,kā Vācijas bēgļu uzņemšanas centrā,bojātā Korāna dēļ,ierīkosim atsevišķas nometnes kā šiitiem,tā sunnītiem? Cik tie visi prieki mums izmaksās Lorenca kungs?

  • skopais maksā divreiz Atbildēt

   Latvija tika veidota ka augsto cenu, bet zemo algu valsts un viens otrs ”darba devējs” uzskata, ka darba ņēmēju sapnis ir strādāt par minimālo, bet vecumā ubagot. Tagad šī politika atspēlējas, jo cilvēki izvēlas strādāt tur, kur maksā. Ne ar kaunināšanu, ne aģitāciju, ne ”pārcelšanās pabalstiem” viņus atpakaļ nedabūsiet – kamēr situācija darba tirgū un attieksme pret cilvēku būs tāda, kāda ir tagad, nekas nemainīsies!

   Nabaga bēglīšiem tiek uzreiz meklētas darba vietas, bet mums pašiem jādzird ”ja negribi strādāt par minimālo, atver savu firmu vai brauc prom!” Kur ir mūsu cilvēktiesības mūsu pašu valstī?

  • daļēji nepiekrītu Veinbergai Atbildēt

   Eiropas latvieši nav nekādi naivuļi un, apsaukājot viņus, kundzīte apsaukā arī pati sevi. Vai varbūt augstprātība sakāpusi galvā un kundzīte iedomājas sevi par augstāku rasi salīdzinot ar ”tiem tur plantācijās”?

   Latvieši 1944. gadā nebrauca pēc dāsniem pabalstiem. Jaunajās mītņu zemēs viņus gaidīja darbs, franču zonā nonākušos – ārzemnieku leģions. Viņi neuzspieda ne Eiropai, ne Amerikai reliģisko fundamentālismu un svešas paražas.

   Mēs kundzīt, nebēgtu nekur. ES pilsonis var dabūt darbu jebkur ES teritorijā un par visu maksā tādas pašas cenas kā šo valstu pamatiedzīvotāji. Un vēl, kundzīt. Es nekad nesapratīšu nevienu, kas mēģina ielīst man, kabatā un uzspiest man svešus tikumus.

  • turpinu nepiekrist Veinbergai Atbildēt

   Tieši tāpat kā mēs bēgtu, ja Putina armija sāktu maršēt atkal Latvijas robežas virzienā.

   Varbūt kundzītei pašai nāktos tā darīt, ja Putina armija izceltu desantu Zviedrijā, bet varbūt nē. NATO nepaciestu krievu uzbrukumu Zviedrijai, lai gan formāli Zviedrija nav NATO valsts. Latvija ir NATO valsts un Latvijā jau atrodas NATO karaspēks, tāpēc katrs Putina karavīrs, kas sāks maršēt uz Latviju, tiks aizvizināts atpakaļ ar 200. kravu. Tas ir krievu armijā pieņemtais apzīmējums līķu vedējiem, ja kāds nezināja. Tā ka iebiedēšanas mēģinājums neizdevās, kundzīt!

  • pabeidzot nepiekrišanu Veinbergai Atbildēt

   Lībijā nav ienācis nekādas naidīgas superlielvalsts karaspēks – tur ir iekšējs konflikts. Tātad ES un ANO ir tik bezspēcīga, ka netiek galā ar kaut kādiem bandītiem?

  • mīts par Kadafi kā Eiropas sargu Atbildēt

   Ak tad Kadafi esot nobloķējīs Lībijas ostas, pilnīgi novēršot bēgļu plūsmu. Atliek tikai noskaidrot, kas traucēja bēgļiem ierasties Eiropā no Marokas, Alžīrijas, Tunisijas vai Ēģiptes ostām? Kas traucēja šķērsot Spānijas robežu pie Seutas? Es ceru, ka Zviedrijas skolās māc ģeogrāfiju? Un no kura laika ceļojums nedrošā laivā ir dārgāks par ceļojumu uz pasažieru kuģa?

  • Vienmēr visos laikos ir bijis tā, ka kara laikā jauni vīrieši gāja aizstāvēt savu valsti. Dezertieri un bēguļi arī bija, bet mazākums. Tagad mēs redzam pretējo – bēg jauni vīrieši. Bet tagad jautājums – kas notiks, kad ši vēl sāks aicināt pie sevis ģimenes, ko viņiem atļauj cilvēktiesības?

 14. Variet pat neklikšķināt! Atbildēt

  Minimālā alga-Luksemburgā-1933 eiro,Beļģijā un Nīderlandē-1502 eiro,Vācijā-1473 eiro,Īrijā-1462 eiro,Lielbritānijā-1379 eiro, eiro,Polijā-410 eiro,Horvātijā-396 eiro,Igaunijā-390 eiro,Slovākijā-380 eiro,Latvijā-360 eiro,Lietuvā-300 eiro,Rumānijā-218 eiro,Bulgārijā-184 eiro.
  Un,piemēram,neapliekamais minimums:Kiprā-19.500 eiro,Šveicē-14.500 eiro,Somijā-13.099 eiro,Grieķijā-12.000 eiro,Luksemburgā-11.265 eiro,Austrijā-11.000 eiro,Beļģijā-8680 eiro,Vācijā-8354 eiro.

  • noklusējāt cenas! Atbildēt

   Dzīvoklis labā rajonā – 1000 eiro, ne tik labā – ap 400 eiro, labs uzvalks – 1000 eiro, pusdienas restorānā – 50 eiro.

   Skaisti dzīvot par minimālo algu nav iespējams nekur un vispār labklājība nekrīt no gaisa, tā jānopelna pašam!

   • jānopelna pašam/pašiem! bet Itīpaši 90 mitajos nav, netika uzbūvēti pamati Latvijas Ekonomiskajai att. Labklājībai! Kura jau 2000 šajos uzņemtu apgriezienus! Tapēc palikšu un strādāšu Holandē! Darba samaksa uzlabojusies. Dabūju Kompānijas darba līgumu, tādu pašu, kā Holandes pilsonis. Pagaidām alga sākas no 12 euro st. gross. Pēc gada augstāk un tad vēl.

    • 12 eur stundā, tātad 96 dienā un 480 nedēļā un nepilni 2000 mēnesī. Iztikt var, bet arī jātaupa. Ja ir cerības ar laiku uzaudzēt lielāku summu, tad jau labāk.

     • Ar 2000 izdzīvot var!Lai rakstītu tādus tekstu,droši vien ir jāpelna 4t un jācīnas par nodokļu neaplikšanu tādām summām.Kolaborantu banda ir panākusi ka šī valsts ir padarīta par šis bandas midzeni ar kriminālās pasaules nerakstīto likumu pārsvaru.

     • Demagog, izdzīvot var arī ar mazāk nekā 2000, bet tad nevajag stāstīt pasaciņas par fantastiskajām minimālajām algām! Tam, kas raksta tādus tekstus, laikam troļļu brigadieris nosaka, par ko un kā rakstīt!

     • atkārtoju speciāli troļļiem

      Kremļa kolaborantiem un idiotiem – tā kā Latvijā nav okupācijas režīma, tad vienīgā kolaborantu banda ir panikas cēlāji no Kremļa troļļu fermām!

      Tā labāk, kolaborant?

     • Tie ar 4000 gribētu saņemt 8000, bet tie savukārt 16 000 utt. Par nodokļiem visvairāk kliedz minimāli aktīvie, kas vispār gribētu nodokļus nemaksāt, bet lai citi viņiem pabalstus uzsauc.

   • jo visi sēdēja un gānījās ka ļaunā valdība nebūvē.

  • nodokļus maksāsiet paši Atbildēt

   Sociālisma pamatideja – čaklie muļķi nopelna naudu, par kuru gudrajiem pabalstniekiem uzdzīvot. Problēma – kas notiks, ja izbeigsies čaklie muļķi?

 15. EK iecere sadalīt tumšādainos afrikāņus ar kvotām pa visām valstīm,neatkarīgi no viņu pašu vēlmēm ,kā vergu tirdzniecības laikos,no cilvēktiesību viedokļa,21.gadsimtā nebūtu apsveicama! Nav šeit saskatāma solidarizēšanās ne ar eiropiešiem,ne ar afrikāniem! Ja nu vienīgi pakļaušanās starptautiskajai mafijai!

 16. Vēl viens nodeldēts sauklītis – ”solidaritāte”. Sauklītis ir tukšs un liekulīgs, jo no mums visu laiku prasa solidaritāti, bet ar mums neviens nesolidarizējas. Tādu saukļu uzturēšana ir arī ekonomiski neiespējama. Superlielvalsts PSRS sabruka zem pienākuma uzturēt visus pasaules grūtdieņus. Agri vai vēlu tas pats notiks ar ES, ja varneši nenāks pie prāta.

 17. Kurš jums, Lorenca kungs, teica, ka šie 250 būs pēdējie?
  Un kurš jums teica, ka Rietumi viņus ņems pretī?

  Vēl viens mīts no Lorenca kunga – islama fundamentālisms esot mīts. Lorenca kungs, pat ja jūs neesat Eiropā bijis un redzējis karavīru patruļas stacijās, jūs nevarat nebūt lasījis rakstu par neseno apšaudi vilcienā. Tāpat jūs nevarat nezināt, ka ne jau Osama bin Ladens un ne jau viņa vietnieks nolaupīja amrikāņu lidmašīnas, bet ierindas izpildītāji. Tāpat jūs nevarat nezināt, ka Eiropā ir sievietes musulmaņu apģērbos.

  Rakstu vērtēju kā vāju aģitācijas mēģinājumu, autors cenšas noliegt vispār zināmus faktus.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+