×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2012
Drukāt

Virtuves lietas – gan praktiskas, gan estētiskas

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Lielveikalu mājas preču nodaļās regulāri var atrast lietas, kas atvieglo ikdienas rutīnas darbus virtuvē. Turklāt tām it bieži ir ne tikai praktiska, bet arī estētiska vērtība.

 

Termotrauki. Tie paredzēti karstu vai aukstu ēdienu uzglabāšanai istabas temperatūrā. Ja nepieciešams uzglabāt ko aukstu, termotrauku vispirms piepilda ar aukstu ūdeni, uzliek vāku un patur 2 – 3 minūtes. Tad ūdeni izlej un trauku piepilda ar ēdienu. Tāpat rīkojas, ja paredzēts ievietot karstu ēdienu, tikai šajā gadījumā termotrauku sasilda ar karstu ūdeni. Termotraukiem ir plastmasas un metāla iekšpuse; +80 °C temperatūru tie noturēs stundu, pēc pāris stundām būs +70 °C, bet pēc četrām – +50 °C temperatūra. 600 ml tilpuma trauka cena – Ls 4,20; 1000 ml – Ls 5,20, 2500 ml – Ls 11,90, trauku komplekta (1000 ml + 1300 ml + 2300 ml) – Ls 26,90.

virtuvei_1504

Mērtrauki. Ja patīk cept kūkas, tortes, gatavot dažādus desertus, kad ļoti svarīgi ir precīzi ievērot ēdiena komponentus, bez mērkarotēm un mērtraukiem neiztikt. Uz stikla mērkrūzes Purex norādītas iedaļas no 100 līdz 500 ml, kā arī no 0 līdz 1 pintei (angļu tilpuma mērvienība, ko izmanto internetā atrastajās receptēs). Cena – Ls 4,50. Baltās fajansa mērkrūzes Casa Stockmann iekšpusē iedaļas no 100 līdz 500 ml. Cena – Ls 5,90.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

virtuvei_1440Siera naži un dēlītis. Ar parasto virtuves nazi griežot sieru, šķēle mēdz sanākt samocīta. Lai šo uzkodu gan ikdienā, gan svētkos varētu skaisti servēt, virtuves piederumu arsenālu var papildināt ar pāris nerūsējošā tērauda siera nažiem un koka dēlīti. Cena – Ls 6,20.

 

 

 

 

 

 

virtuvei_1426

Silikona cimdi. No auduma šūtie virtuves cimdi nespēj izturēt lielu karstumu, kā arī samirkst, saskaroties, piemēram, ar cepeša taukiem, turpretim silikona cimdiem nekas tāds nedraud. Tie iztur augstu temperatūru, aizsargā rokas no apdegumiem, neslīd, tāpēc karstus katlus, pannas, cepamformas iespējams satvert jo cieši. Un ne tikai – tajos var arī turēt tikko izceptu vistu, to griežot. Silikona cimdiņš putna knābja formā maksā Ls 5,50. Cits – Itālijā ražots – Ls 13,90.

 

 

 

 

 

 

 

 

virtuvei_1560Silikona lāpstiņas. Tās ir higiēniskas, kam, salīdzinot ar koka lāpstiņām, nepiekalst ēdiena paliekas. Tās ir karstumizturīgas (pat līdz 260 °C), neskrāpē pannu un cepamtrauku speciālos pārklājumus. Tās ir viegli mazgājamas, arī trauku mazgājamā mašīnā, nebaidoties, ka saplaisās. Lielākās silikona lāpstiņas dizains veidots tā, lai, novietojot uz galda, augšdaļa nesaskartos ar darba virsmu. Cena – Ls 8,15. Vācu firmas “Kaiser” sarkani tonētajai silikona lāpstiņai ir metāla serde, cena – Ls 5,50.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+