Kultūra
Kultūrpolitika

Visā Latvijā atvērs Dziesmu un deju svētku vēstniecības0


Folkloras kopa “Grodi” izdancināja mazos slimniekus.
Folkloras kopa “Grodi” izdancināja mazos slimniekus.
Foto: LETA

Lai svētki būtu pieejami un plaši izskanētu ikvienā Latvijas vietā un mājā, visā valstī būs svētku vēstniecības, otrdien, 23. janvārī, pavēstīja Dziesmu un deju svētku organizatori.

Par šādu vēstniecību fizisko atrašanās vietu izvēlēti RIMI veikali. Dziesmu un deju svētkiem tuvojoties, katrā Rimi veikalā būs pieejamas svētku programmas, suvenīri, noritēs dažādi iesildīšanās pasākumi, kā arī būs iespēja iegādāties plašu īpašu svētku produktu klāstu.

“Dziesmu un deju svētki ir lielākais sabiedrības kopdarbs Latvijā – valsts, pašvaldības, nevalstiskās un privātās organizācijas turpina un ik gadu rada jaunu pienesumu mums visiem tik būtiskai tradīcijai. Sadarbībā ar Rimi, svētki iegūs vēl lielāku spēku – caur plašo veikalu tīklu un īpašo Dziesmu un deju svētku produktu klāstu mēs tos tuvināsim ikvienam. Patiesi esam gandarīti arī par uzņēmuma apņēmību rūpēties arī par dalībniekiem Svētku nedēļas laika,” stāsta Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Gaidot Dziesmu un deju svētkus, Rimi saviem pircējiem piedāvās produktu līniju ar svētku vienojošo moto: “Esam kopā no visas sirds!” Daļa no ietirgotajiem līdzekļiem par īpašajiem Dziesmu un deju svētku produktiem tiks dāvāta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai. Ziedojums tiks novirzīts, lai bērni un viņu vecāki, kuri nevar apmeklēt svētkus slimības dēļ, tos varētu maksimāli izjust slimnīcas telpās.

“Veikalu tīkls parūpēsies arī par svētku dalībniekiem. Svētku laikā dalībnieki un brīvprātīgie tiks nodrošināti ar 400 000 litru ūdens, kas tiks piegādāti uz visām svētku norises vietām – mēģinājumiem un koncertiem. Tāpat Rimi rūpēsies, lai neparedzētu laika apstākļu gadījumā visiem iesaistītajiem tiktu izsniegti lietusmēteļi, kopumā 45 tūkstoši. Rimi nodrošinās arī pārtikas grozu sarūpēšanu 200 labākajiem kolektīviem, virsdiriģentu un virsvadītāju ēdināšanu un tamlīdzīgi,” pastāstīja svētku organizatoru pārstāve Inga Vasiļjeva.

Lai nosvinētu Rimi un Dziesmu un deju svētku sadarbību, otrdien tika pasniegta Dziesmusvētku kūka, kuras recepti īpaši svētkiem radījusi Rimi Gardēde Liene Zemīte. Savukārt lai ieskandinātu svētkus slimnīcas iemītniekiem, folkloras kopa “Grodi” gan sadziedājās, gan izveda bērnus rotaļās.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons.

LA.lv