Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
2. aprīlis, 2015
Drukāt

Vitebskā atklāta latviešu tekstilmākslas izstāde

Foto: Latvijas konsulāts VitebskāFoto: Latvijas konsulāts Vitebskā

Attēlā (no kreisās): izstādes kuratore Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedras vadītāja Ieva Krūmiņa, konsule – konsulāta vadītāja Dagnija Lāce –Ate, izstādes kurators Vitebskas Valsts P.M.Mašerova universitātes Mākslas un grafikas fakultātes docents Mihas Cibuļskis.

Šonedēļ Vitebskas apgabala mākslas muzejā, Baltkrievijā, tika atklāta Latvijas laikmetīgās tekstilmākslas izstāde, kas veidota Latvijas Republikas konsulātam Vitebskā, sadarbojoties ar Latvijas Tekstilmākslas asociāciju, vēsta Ārlietu ministrija.

Izstādē, kurā redzami vairāk nekā četrdesmit topošo mākslinieku, jaunās un vidējās paaudzes un arī pieredzējušu meistaru darbi, var iepazīt aktuālās tendences Latvijas laikmetīgajā tekstilmākslā.

Pasākuma atklāšanā konsule – konsulāta vadītāja Dagnija Lāce-Ate norādīja uz ciešiem kontaktiem starp Vitebskas un Latvijas māksliniekiem un pateicās Vitebskas skatītājiem par plašo interesi par piedāvātajiem Latvijas mākslas projektiem. Izstādes kuratore, Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedras vadītāja Ieva Krūmiņa savukārt pauda prieku par iespēju iepazīstināt Vitebskas skatītāju ar aktuālajām norisēm Latvijas tekstilmākslā.

No Baltkrievijas puses projekta kurators ir Vitebskas Valsts P.M. Mašerova universitātes Mākslas un grafikas fakultātes docents Mihas Cibuļskis. Uzturēšanās laikā Vitebskā Ieva Krūmiņa plāno apmeklēt šo fakultāti, lai pārrunātu tālākas sadarbības iespējas starp abu augstskolu mākslas fakultātēm.

Pievienot komentāru

"Jevropejec" krievu tusiņā. Intars Busulis par karjeru kaimiņvalstī (5)"Labi, uz Krimu es nebrauktu. Bet arī karā neiesaistītos – negribu darīt neko sliktu. Brīžiem ir sajūta, ka esmu tāds kā amortizators – miera nesējs," saka dziedātājs Intars Busulis
Draugiem Facebook Twitter Google+