×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Zaglis palicis zem sitiena kancelejas vadītāju (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Mīklainā datoru pazušana no parlamenta plenārsēžu telpas varētu maksāt amatu ilggadējam Saeimas kancelejas vadītājam Mārim Steinam.

Datoru zādzība Saeimas namā notikusi jau pirms vairākām nedēļām, un par to informēta Valsts policija, kas ierosinājusi kriminālprocesu, bet atklātībā šī lieta nonāca tikai pagājušonedēļ. Pēc tam slēgtā sēdē prezidijs nolēma pieprasīt paskaidrojumu no Saeimas kancelejas direktora Māra Steina, kurš esot atbildīgs par Saeimas ēkās notiekošo, tostarp arī par drošību. Pašlaik Steina vadībā notiek iekšējā izmeklēšana, kas noskaidrojusi, kurš konkrētajā laikā bija pieprasījis plenārsēžu telpas atslēgas.

LTV jau ziņoja, ka no Saeimas sēžu zāles nozagti trīs portatīvie datori, ar kuriem sēžu laikā strādāja prezidija locekļi Andrejs Klementjevs (“SC”), Dzintars Rasnačs (NA) un Jānis Vucāns (ZZS). Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (“Vienotība”) un priekšsēdētājas biedres Ineses Lībiņas-Egneres datorus zaglis nav aizticis. Saeimas pārstāvji skaidro, ka nozagto datoru vienīgā funkcija bijusi sēdes laikā nodrošināt prezidija locekļus ar aktuālo informāciju. Tajos nav glabājusies nedz slepena, nedz valsts noslēpumu saturoša informācija. Turklāt tie jau tāpat bijuši nolietoti un prezidija locekļi apgādāti ar jauniem datoriem.

Neoficiāli avoti Saeimā pieļauj, ka šis starpgadījums varētu kļūt par pēdējo punktu kancelejas direktora atlaišanai. Steins parlamenta kanceleju vada jau 24 gadus, šos pienākumus viņš sāka veikt 1990. gadā vēl Augstākās padomes kancelejā. Taču pēdējos pāris gadus kancelejas direktora attiecības ar Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu ir, maigi izsakoties, vēsas un attiecīgi viņa krēsls kļuvis pavisam nestabils. Portāls “Pietiek.com” jau pirms vairākiem gadiem vēstīja, ka tiek gatavota kancelejas direktora nomaiņa, bet toreiz prezidija plānus izjauca Valda Zatlera “rīkojums numur divi”.

Steina atbalstītāji apgalvo, ka prezidijs mēģina ar viņu izrēķināties, jo kancelejas direktors nepieļaujot šaubīgus darījumus. Turpretim viņa pretinieki uzskata, ka ilgajos gados Steins ir iesūnojis un neesot pietiekami saimniecisks. Tā, piemēram, 2013. gada maijā īpaši izveidota komisija kancelejas direktora amata prasmes novērtēja ar viszemāko vērtējumu “D”. Tik zemu vērtējumu no 391 Saeimas darbinieka saņēma tikai viņš vienīgais. Tā paša gada oktobrī Steins saņēma rājienu, ka veicis kancelejas struktūrvienību vadītāju atlaišanu un pienākumu izpildītāju iecelšanu bez prezidija ziņas. Toreiz viņam arī tika pārmests, ka vairākus mēnešus aizkavējās divu likumprojektu nonākšana Saeimas atbildīgajā komisijā, jo tie izsūtīti uz nepareizām e-pasta adresēm. Prezidijs kancelejai arī tika pārmetis, ka Zolitūdes traģēdijas piemiņas dienā karogi sēru noformējumā bijuši izkārti tikai pie dažām Saeimas ēkām.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Šī “zādzība” vairāk izskatās pēc “lielo sievu” kārtējās intrigas.

  2. Āboli no ābeles tālu nekrīt… Deputātu bērni zog zemniekiem graudus un vistas !Pasekojiet deputātiem-tie no pagrabiem zog zapti un no bēniņiem vešu ……

  3. Kā armijā-kad kolektīvā ieviešas zaglis, viņš ir jānoķer un smagi jāpiekaj ! Zaglis starp zagļiem, tur ir viss tas humors ! Bet tā ir arī pazīme, ka valsts ir izzagta, tagad zags viens otram !

  4. No darba vajag atbrīvot cilvēku, kurš Saeimas namā atbild par video novērošanu.

  5. Kā tev Solvita Āboltiņa nav kauna, savu datoru pieskrūvē pie galda, lai nenosper kļūdaini! Tad policistiem- zaļknābjiem neko neredzot un nedzirdot, atslēdzot zāles durvis pazūd trīs datori, izrādās veci un varbūt nemaz nestrādājoši!! Āboltiņa, ja tev ir naids uz Steina kungu, tad viss skaidrs kas to paveica, tavi pakalpiņi!!!

  6. Vai tikai āboltiņa nemēģina izēst Steinu no amata, lai atbrīvotu vietu un pati varētu tajā iesēsties, jo viņa sāka saprast, ka rudens vēlēšanās viņai pilnīgi noteikti nespīd iekļūt Saeimā.

  7. Zog visu ,izņemot siltus sūdus un karstu dzelzi.Šveiks teica ,ka sevišķi no zagļiem jāuzmanās dzelzsceļa stacijās,bet izrādās ka jāuzmanās arī Latvijas saeimā.

  8. AK, KUNGS!!! TO TAČU UZZINĀT IR ĻOTI VIEGLI, KURŠ NELIETIS ŠO DARBIŅU UN KĀ UZDEVUMĀ PAVEICIS!!! Cits variants, ja atslēgas būtu vienigi Steina kungam!??????? Ja cilvēks TIK ILGUS gadus vada parlamenta kanceleju, tad PAR KO RUNA – NE JAU VIŅŠ ZAGA!????????? Viņam jau nemaz NEVAJAG zagt, lai uzzinātu, kas ir tajos datoros !???????? Varbūt, ka to paveica kāds, kam dators ir vietā….Nu ar Āboltiņu ir bīstami uzturēt TIKAI VĒSAS ATTIECĪBAS…

    • Piekrītu – tā varētu būt izrēķināšanās ar kancelejas vadītāju, lai beidzot kādu SAVĒJO ieliktu viņa vietā.

Draugiem Facebook Twitter Google+