×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Zagtam jāatklājas tehniskajā apskatē (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“LA” 8. augusta numurā rakstījām, kā zaglim izdevās Skultes pagastā nočiepto traktoru Jēkabpilī pārreģistrēt uz cita, atšķirīga modeļa un daudz vecāka traktora dokumentiem. Zaglis acīmredzot zināja, ka Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras inspektoram nav pienākuma pārliecināties dabā, vai traktors atbilst dokumentiem. Vairāki lasītāji jautā, vai tiešām tik vienkārši var legalizēt zagtu mantu?

Kā man paskaidroja Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras Tehniskās uzraudzības departamenta vadītājs Ģirts Skrīvelis, pārreģistrējot traktoru, likumi un noteikumi tiešām neprasa, lai inspektors ietu vai brauktu skatīties traktoru, izņemot gadījumus, kad patiešām ir pamatotas aizdomas par nelikumībām vai to pieprasa jaunais īpašnieks. Ja šo divu gadījumu nav, visu atbildību par traktoru uzņemas jaunais īpašnieks.

“Šādu zagtu traktoru legalizācija notiek ļoti reti. Tiekoties ar zemniekiem, nekad no viņiem neesmu dzirdējis ieteikumus, ka vajadzētu pārreģistrācijas gadījumos skatīties arī pašu traktoru. Gluži otrādi: zemnieki vienmēr vēlas, lai visas formālās procedūras tiktu vienkāršotas. Bet ar vienkāršošanu ir tā, ka reizēm, kā šajā gadījumā, var iekulties problēmās. Viena traktora pārreģistrācija maksā 17 – 18 eiro. Ja inspektors ies un skatīsies traktoru, būs divreiz dārgāk, ja brauks kaut kur skatīties uz vietas, zemniekiem nāksies maksāt 56 eirocentus par kilometru,” skaidro Ģ. Skrīvelis, kurš vienlaikus norāda, ka, veicot tehnisko apskati, inspektori gan skatās, vai traktors atbilst dokumentiem. Bet te atkal interesanta lieta: tehniskā apskate nepieciešama, lai brauktu pa koplietošanas ceļiem. Ja traktors uz tiem nerādās un brauc tikai pa laukiem, tad tehniskās apskates dokuments nav nepieciešams, skaidro Ģ. Skrīvelis.

Tādi paši likumi attiecas arī uz auto un mototehniku, ko reģistrē Ceļu satiksmes drošības direkcija, kuras pārstāve Ieva Bērziņa man gan skaidro, ka, pārreģistrējot braucamos, jaunajiem īpašniekiem tomēr iesaka salīdzināt to atbilstību dokumentiem. Ja ne, pats būsi vainīgs. Bet ja pats jaunais īpašnieks ir zaglis? Tad zagtajai mantai jāatklājas tehniskās apskates laikā, jo tā automobiļiem un motocikliem tomēr loģiski nepieciešama.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jā un protams to atklās! Lietuvā, Polijā vai Baltkrievijā. Ha…ha…ha. Neesiet naivi, tūdaliņi.

Draugiem Facebook Twitter Google+