Mobilā versija
Brīdinājums +1.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
25. februāris, 2014
Drukāt

Zemnieku intereses trūkuma dēļ nolemj likvidēt lauksaimniecības risku fondu (1)

sejumi1_ibusmanis_12

Tā kā zemniekiem ir maza interese par dalību lauksaimniecības risku fondā (LRF) un lauksaimniecības apdrošināšanas tirgū aktīvi ir iesaistījušās privātās sabiedrības, vairs netiks pieņemti jauni iesniegumi un iemaksas dalībai LRF.

To paredz valdības otrdien apstiprinātie grozījumi kārtībā, kādā administrē un uzrauga LRF, nosaka iemaksu veikšanu un kompensāciju izmaksu no fonda, portālu “LA.lv” informēja Zemkopības ministrijas (ZM) sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte.

Ministrijā norāda, ka kopš LRF izveides 2008.gadā ir mainījušies daudzi nosacījumi, kuri nozīmīgi ietekmējuši lauksaimniecības apdrošināšanas tirgu. No 2012.gada ir strauji attīstījušies sējumu apdrošināšanas pakalpojumi, ko piedāvā privātās apdrošināšanas sabiedrības (to trūkums bija iemesls fonda izveidei). Privātās sabiedrības arī piedāvā elastīgākus nosacījumus salīdzinājumā ar valsts piedāvāto risinājumu – fondu.

“Ļoti svarīgi ir tas, ka par privātajās apdrošināšanas sabiedrībās iegādātajām apdrošināšanas polisēm lauksaimnieki var pretendēt uz valsts atbalstu apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu segšanai 50% apmērā. Šo iespēju daudzi lauksaimnieki arī izmanto,” skaidro ministrijā.

Vēl lauksaimniekus ne pārāk apmierinājusi situācija, ka, iesaistoties risku fondā, pārāk ilgs laiks pagāja līdz kompensācijas saņemšanai – nākamā gada 1.jūlijam un kompensācijas aprēķina princips tika attiecināts uz ieņēmumu, nevis ražas samazinājumu.

Tādēļ valdība noteica, ka iesniegumi fondā vairs netiks pieņemti. Šis lēmums ļaus sagatavot fondu tā darbības pilnīgai pārtraukšanai šogad vai 2015.gada vidū.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pat dzirdējis par tādu fondu neko nebiju, bet nu jau to likvidē. Ja zinātu, ka pastāv tāds risku fonds, tad droši vien savus tīrumus nedrošinātu.

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+