Laukos
Politika

“Zemnieku saeima” elektroenerģijas sadārdzināšanās dēļ plāno prasīt Ašeradena demisiju0


Emaljēta brīdinājuma zīme “Uzmanību! Elektrība” par augsto spriegumu pie transformatora apakšstacijas durvīm.
Emaljēta brīdinājuma zīme “Uzmanību! Elektrība” par augsto spriegumu pie transformatora apakšstacijas durvīm.
Emaljēta brīdinājuma zīme “Uzmanību! Elektrība” par augsto spriegumu pie transformatora apakšstacijas durvīm.

Biedrība “Zemnieku saeima” saistībā ar elektroenerģijas sadārdzināšanos plāno prasīt ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) demisiju, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” teica biedrības priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Viņš norādīja, ka daudziem lauksaimniekiem, kas vērsušies “Zemnieku saeimā”, elektroenerģijas rēķini kopš šā gada sākuma ir palielinājušies par 40-80% jeb par 50 līdz 600 eiro mēnesī.

“Ja tuvāko nedēļu laikā netiks pieņemts lēmums par jaudas obligātās iepirkuma komponentes par ampēriem atcelšanu, mēs kongresā, kas notiks 9.martā, izskatīsim jautājumu par ekonomikas ministra demisijas pieprasīšanu,” teica Lazdiņš.

Viņš uzsvēra, ka elektroenerģijas rēķinu pieaugums ir kā jauns nodoklis, ko lauksaimnieki nevar atļauties maksāt vēl vienu mēnesi.

Jau ziņots, ka lauksaimnieku janvāra elektroenerģijas rēķini saistībā ar izmaiņām obligātās iepirkuma komponentes finansēšanas modelī ir par 40-60% augstāki nekā rēķini par decembri. Elektroenerģijas rēķinu summas pieaugums veidojies rēķina pozīcijā “jaudas obligātā iepirkuma komponente par ampēriem”, kas ir maksājums par pieslēguma jaudu, kura nesezonas laikā netiek izmantota, iepriekš informēja “Zemnieku saeima”.

“Zemnieku saeimā” norāda, ka Ekonomikas ministrijas piedāvātais risinājums – atteikšanās no liekajām jaudām – bija iespējams tikai pagājušajā gadā. Sākot ar šo gadu, jaudu objektā, kurā ir viens elektroenerģijas pieslēgums, nav iespējams daļēji samazināt un pēc nepieciešamības palielināt. Tāpat nav izprotama jaunās izmaksu pozīcijas būtība un mērķis.

Lauksaimniekiem kā risinājums tiek piedāvāts objektā uzstādīt divus elektroenerģijas skaitītājus un vienu no tiem uz laiku līdz sešiem mēnešiem atslēgt, kas ir papildus izmaksas, kas atsevišķos gadījumos varētu būt mērāmas tūkstošos eiro. “Uzskatām, ka valdībai vajadzētu izvērtēt, vai izmaiņas obligātās iepirkuma komponentes finansēšanas modelī nebija pārsteidzīgs solis, kā arī meklēt samērīgus risinājumus arī mazo un vidējo patērētāju pastāvēšanai laukos,” iepriekš teica Lazdiņš.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv