Mobilā versija
+4.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
27. februāris, 2014
Drukāt

Saldskābie ziemas āboli ‘Andris’ jāsargā no slimībām un tīklkodēm

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Degustācijā nogaršoju šķirnes ‘Andris’ ābolus. Šķita ļoti garšīgi. Pavasarī gribu nopirkt šīs šķirnes ābelīti. Kur man to meklēt?” Mudīte Rīgā

Šķirne ‘Andris’ (AMD 12-15-15) ir ziemas ābele ar vidēja lieluma vai lieliem augļiem. Tie ir dzelteni ar iesārtu vaidziņu. Krāsojums atkarīgs no koka vainaga biezuma (vainags ir viegli veidojams) un tā, kā saulīte uz augļu koku paskatās. Āboliem ir laba, saldskāba garša. Šķirnes mīnuss – augļi slimo ar korķplankumainību. Lai to novērstu, koki divas trīs reizes (ik pēc divām nedēļām) jāapsmidzina ar kalcija nitrāta 0,5–1% šķīdumu. Pēdējā reizē var miglot ar 1% kalcija hlorīdu.

Koki ir ziemcietīgi, vidēja auguma, izturīgi pret kraupi un vēzi. Diemžēl augļi ļoti patīk tīklkodēm. “Ja ābeles pret tinējiem un citiem kaitēkļiem neapstrādā ar ķīmiskajiem augu aizsardzības līdzekļiem, tīklkodes var sabojāt visu ražu,” secina zemnieku saimniecības “Poļvarka” īpašnieks Ivars Svārpstons, kura dārzā šķirnes ‘Andris’ koki aug jau aptuveni divdesmit gadu.

Zemnieku saimniecībā “Poļvarka” (Madonas novada Sarkaņu pagastā) šīs šķirnes stādus (potētus uz puspundura potcelma MM 106) šopavasar varēs iegādāties par 7 eiro, bet Latvijas Valsts augļkopības institūtā (Dobelē, Graudu ielā 1) tie maksās 5–6 eiro gabalā.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+