×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. februāris, 2014
Drukāt

Saldskābie ziemas āboli ‘Andris’ jāsargā no slimībām un tīklkodēm

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Degustācijā nogaršoju šķirnes ‘Andris’ ābolus. Šķita ļoti garšīgi. Pavasarī gribu nopirkt šīs šķirnes ābelīti. Kur man to meklēt?” Mudīte Rīgā

Šķirne ‘Andris’ (AMD 12-15-15) ir ziemas ābele ar vidēja lieluma vai lieliem augļiem. Tie ir dzelteni ar iesārtu vaidziņu. Krāsojums atkarīgs no koka vainaga biezuma (vainags ir viegli veidojams) un tā, kā saulīte uz augļu koku paskatās. Āboliem ir laba, saldskāba garša. Šķirnes mīnuss – augļi slimo ar korķplankumainību. Lai to novērstu, koki divas trīs reizes (ik pēc divām nedēļām) jāapsmidzina ar kalcija nitrāta 0,5–1% šķīdumu. Pēdējā reizē var miglot ar 1% kalcija hlorīdu.

Koki ir ziemcietīgi, vidēja auguma, izturīgi pret kraupi un vēzi. Diemžēl augļi ļoti patīk tīklkodēm. “Ja ābeles pret tinējiem un citiem kaitēkļiem neapstrādā ar ķīmiskajiem augu aizsardzības līdzekļiem, tīklkodes var sabojāt visu ražu,” secina zemnieku saimniecības “Poļvarka” īpašnieks Ivars Svārpstons, kura dārzā šķirnes ‘Andris’ koki aug jau aptuveni divdesmit gadu.

Zemnieku saimniecībā “Poļvarka” (Madonas novada Sarkaņu pagastā) šīs šķirnes stādus (potētus uz puspundura potcelma MM 106) šopavasar varēs iegādāties par 7 eiro, bet Latvijas Valsts augļkopības institūtā (Dobelē, Graudu ielā 1) tie maksās 5–6 eiro gabalā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+