Dabā
Zaļā dzīvošana

Ziemas naktīm zoodārzā tūkstošiem apmeklētāju0

Publicitātes foto

Rīgas Zoodārzā Ziemas naktis guvušas lielu ievērību apmeklētāju vidū – līdz 21. janvārim vakarējošus dzīvniekus vērot bija atnākuši vairāk nekā 22 000 apmeklētāju. No tā varam secināt, ka visticamāk šīs sezonas Ziemas nakšu zoodārzā popularitāte pārsniegs iepriekšējos gados sasniegto.

Vispopulārākā bijusi pirmā 2009./2010. gada Ziemas nakšu sezona, kad zooloģisko dārzu vakara stundās apmeklēja 25 000 apmeklētāju.

Ziemas naktis zoodārzā vēl joprojām notiek un tās ilgs līdz svētdienai 28. janvārim ieskaitot. Šajā laikā zooloģiskā dārza kases atvērtas līdz plkst. 19, savukārt dzīvniekus vērot var līdz plkst. 21. Rīgas zooloģiskais dārzs norāda, ka pieejami atlaižu kuponu, ko izdrukā vai uzrāda viedtālrunī.

Lielu prieku apmeklētājos izraisījusi pirms Ziemassvētkiem atklātā jaunā Terārija ekspozīcija, kurā pārliecinoša favorīta lomā ir neparastie un nenogurdināmie zemes urķi no Āfrikas – kailie smilšracēji.

Jaunās mājas Terārijā patīk arī surikatu mītnes otrā stāva kaimiņiem klinšu damaniem, kas pēc uzbūves līdzīgi ziloņiem vai jūras govīm. Taču pēc izskata, tie vairāk līdzinās lielām jūrascūciņām, kas turklāt itin veikli tekalē pa klintīm un koku zariem. Vienīgo vizuālo līdzību ar ziloņiem varētu saistīt ar zobiem – ja zilonim ir lieli triekņi, tad damanam pāri lūpām spīd divi balti augšējie priekšzobiņi.

Mazulis ir meitenīte. Tā ir dzimusi 2017. gada 14. decembrī. Lai arī dzīvniekam ir tikai nedaudz vairāk par vienu mēnesi, tas ir ļoti darbīgs. Ik pa laikam skrien pasildīties zem sildlampām, jo šiem dzīvniekiem nav pilnīgi pastāvīga ķermeņa temperatūras – atkarībā no laika apstākļiem tā var nedaudz mainīties. Tāpat arī apciemo māti un pārējos bara locekļus. Vienvārdsakot, jau jūtas krietni patstāvīgs.

LA.lv