×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. janvāris, 2012
Drukāt

Ziemeļkorejā jauno vadoni slavē kā «militāru ģēniju»


Foto - AFPFoto - AFP

Ziemeļkorejas plašsaziņas līdzekļi valsts jauno vadoni Kimu Čenunu viņa dzimšanas dienā slavēja kā “ģēniju starp ģēnijiem” militārās stratēģijas jomā.


 

Ziemeļkorejas televīzija 8. janvārī, kas tiek uzskatīta par Kima Čenuna dzimšanas dienu, parādīja dokumentālo filmu par jauno līderi, kurā viņš redzams braucam ar tanku, dodam pavēles artilērijas, jūras un gaisa spēku vienībām. “Godājamais biedrs Kims Čenuns ideāli pārvalda visas militārās stratēģijas un demonstrē izcilas militārās pavēlniecības spējas,” filmā komentēta aina, kurā karavīri lec kājās no prieka, redzot Kimu.

Jaunā līdera vecums nav zināms, bet tiek uzskatīts, ka viņam ir tuvu 30 gadiem. Arī Kima Čenuna dzīve lielā mērā ir tīta miglā, taču zināms, ka viņam nav nekādas militāras pieredzes. Apliecinot, ka Phenjanas propagandas mašīna sākusi sacerēt pasaulē vienīgās komunistiskās dinastijas jaunākā vadoņa varonīgu biogrāfiju, jaunajā dokumentālajā filmā apgalvots, ka savu pirmo darbu par militāro stratēģiju Kims sarakstījis jau 16 gadu vecumā, naktīs guļot tikai pa trim četrām stundām un atsakoties no maltītēm.

 

“Mūsu izcilais ģenerālis Kims Čenirs viņu [Čenunu] militārās stratēģijas jomā dēvēja par ģēniju starp ģēnijiem ar daudziem talantiem,” teikts dokumentālajā filmā, Kimu jaunāko pēc personības un vadības spējām pielīdzinot viņa tēvam un vectēvam.

 

Ziemeļkorejas mediji arī aktīvi sākuši plašu kampaņu, veidojot Kima Čenuna personības kultu. Ziemeļkorejas tauta aicināta aizstāvēt savu jauno līderi Kimu Čenunu “kaut vai par dzīvības cenu”.

Ziemeļkorejas tauta arī aicināta “slavināt atnākušo 2012. gadu, kas ievadīs labklājības laikmetu”. Saskaņā ar ANO aplēsēm 2012. gadā bez starptautiskās pārtikas palīdzības bada nāve draudēs vismaz trim miljoniem trūcīgās komunistiskās valsts iedzīvotāju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+