×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. aprīlis, 2015
Drukāt

Zilais karogs šogad plīvos visās pieteiktajās peldvietās un jahtu ostās

Foto: Jēkabpils pilsētas pašvaldībaFoto: Jēkabpils pilsētas pašvaldība

Radžu ūdenskrātuve

Zilais karogs šogad piešķirts visām izvērtēšanai pieteiktajām 16 Latvijas peldvietām un trim jahtu ostām, liecina Vides izglītības fonda informācija.

Zilo karogu šogad saņems Ventspils pilsētas peldvieta, Daugavpils Lielā Stropu ezera peldvieta un peldvieta “Stropu vilnis”, Rīgas Vakarbuļļu peldvieta, Engures Abragciema kempinga peldvieta, Kuldīgas Mārtiņsalas peldvieta, Jēkabpils Radžu ūdenskrātuves peldvieta, Liepājas Pludmale pie stadiona un Dienvidrietumu pludmale, Saulkrastu Centra peldvieta, Limbažu Lielezera peldvieta, kā arī piecas peldvietas Jūrmalā – Jaunķemeru, Dzintaru, Bulduru, Majoru un Dubultu.

Vēl Zilais karogs šogad plīvos trīs jahtu ostās – Liepājas jahtu centrā Pāvilostas “Marina” un Kuivižu Kapteiņu ostā.

Vides izglītības fondā atzīmē, ka peldvietas un jahtu ostas Zilā karoga piešķiršanai vērtēja starptautiska žūrija. Salīdzinājumam Igaunijā šogad Zilais karogs piešķirts divām peldvietām, bet Lietuvā – trijām.

Karogu pasniegšanas ceremonija un to pacelšana peldvietās sakrīt ar peldsezonas atklāšanas laiku Latvijā – 15.maiju.

Vides izglītības fondā norāda, ka Zilais karogs ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts – tas apliecina, ka peldvieta tiek apsaimniekota atbilstoši noteiktai metodoloģijai, kurā ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, un pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai.

Pērn Zilais karogs plīvoja 12 peldvietās un trīs jahtu ostās Latvijā. Zilais karogs piešķirts vairāk nekā 4000 pludmalēm un jahtu ostām 49 valstīs visā pasaulē.

Zilo karogu Latvijā piešķir Vides izglītības fonds.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +10
Alūksne +8.8
Daugavpils +12.1
Saldus +13.1
Liepāja +12.6
Jelgava +12.6
Ventspils +8.0
Limbaži +8
Madona +11.4
Rēzekne +11.5
Draugiem Facebook Twitter Google+