Ekonomika
Bizness

Zināms, cik liela ir “Rimi” peļņa Latvijā0


“Rimi Latvia” logo.
“Rimi Latvia” logo.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Mazumtirgotājs “Rimi Latvia” pērn strādāja ar 893,692 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa pieauga par 10,9% un bija 45,305 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Kā liecina “Rimi Latvia” finanšu pārskata rezultāti, ieņēmumi no mazumtirdzniecības Latvijā veidoja 775,351 miljonu eiro, kas ir par 22,2 miljoniem eiro vairāk nekā gadu iepriekš, bet no mazumtirdzniecības Eiropā ieņēmumi pieauga par 1,1 miljonu eiro un bija 118,341 miljons eiro.

Vadības ziņojumā norādīts, ka pērn kompānijas apgrozījumu palielināja ar jaunu veikalu atvēršanu un pārveidošanu, savukārt kompānijas konkurētspēju uzlaboja ieguldījumi mērķtiecīgā cenu politikā.

Tāpat “Rimi Latvia” sāka klientiem piedāvāt iespēju izmantot līdzi paņemtos traukus, veicinot plastmasas iepakojuma aprites samazināšanu.

Kompānija turpināja iepriekš plānotos projektus mazumtirdzniecības tīkla pilnveidošanā – 2018.gadā sākta programma, kuras rezultātā veikali ar “Supernetto” zīmolu Latvijā vairs nebūs, un pakāpeniski notiks šo veikalu pāreja uz “Rimi mini” zīmolu. Kompānija turpināja attīstīt “Rimi express” veikala formātu.

Pēc vadības ziņojumā teikts, pērn “Rimi Latvia” sniedza atbalstu vairāk nekā 30 nevalstiskajām organizācijām, kā arī sniedza iespēju pircējiem ziedot dažādām labdarības kampaņām. Kopējais ziedojumu apjoms 2018.gadā veidoja 230 000 eiro.

Aizvadītajā gadā “Rimi Latvia” uzlaboja preču sortimentu, nodrošināja apgaismojuma nomaiņu uz LED apgaismojumu, kā arī nomainīja līdzšinējās freona dzēšanas sistēmas uz ogļskābo gāzi un citām videi draudzīgākām dzēšanas sistēmām, kas palīdzējis samazināt energoresursu patēriņu salīdzinājumā ar 2017.gadu.

Vadības ziņojumā norādīts, ka aizvadītajā gadā kompānija turpināja uzlabot kvalitātes līmeni “Rimi” pašražotai produkcijai, paredzot aizliegumu vai ierobežojumu atsevišķu izejvielu lietošanai.

Vadības ziņojumā minēts, ka pērn “Rimi Latvia” turpināja mūsdienīgu risinājumu ieviešanu atkritumu apsaimniekošanas jautājumos – tika izveidota atkritumu apsaimniekošanas sistēma, kas palīdz samazināt vides piesārņojumu.

Sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotāju “Latvijas Zaļais punkts”, izlietotais iepakojums nodots otrreizējai pārstrādei.

Nākamajā finanšu gadā “Rimi Latvia” vadība plāno turpināt attīstīt veikalu tīklu, investēt esošo veikalu pārveidošanā un labiekārtošanā, vienlaikus rūpējoties par labu apkalpošanas līmeni, kvalitāti un cenu.

Saistītie raksti

2017.gadā “Rimi Latvia” apgrozījums bija 870,428 miljoni eiro, kas ir par 4,7% vairāk nekā iepriekšējā gadā, bet peļņa pieauga par 27,3% un bija 40,846 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir pieci miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Zviedrijā reģistrētais uzņēmums “Rimi Baltic”.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Apspriež pārrobežu sadarbību iepakojuma pārstrādē
2 dienas
AD
Artis Drēziņš
Ekonomika
LA.LV testē motociklus: Ar “Royal Enfield Continental GT 650” aizbraukt uz Liepāju padzert kafiju
2 dienas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Piecelties! Ekonomiskā tiesa nāk!”
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
5 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
4 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 9 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
4 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
5 stundas