Sports
Motoru sports

Zināms helikoptera nogāšanās iemesls (plus video) 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Ekrānšāviņš no Youtube.com

Civilais helikopters, kas šodien rallija “Liepāja” laikā avarēja Priekules novada Gramzdas pagastā, bija aizķēris elektropārvades līniju, aģentūrai LETA pastāstīja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) direktors Māris Gorodcovs.

Viņš norādīja, ka patlaban par starpgadījumu CAA rīcībā ir nepārbaudīta informācija, tomēr notikuma vietā strādājošo dienestu pārstāvji viņam apstiprinājuši, ka avārija notikusi, helikopteram aizķerot elektrības vadus.

Uzņēmuma “Sadales tīkls” pārstāve Inga Tilhena aģentūrai LETA apstiprināja, ka plkst.13.11 Gramzdas pagastā tika reģistrēts 20 kilovoltu līnijas pārrāvums. Līnijas pārrāvumu izraisījusi helikoptera aizķeršanās aiz tās, zināja teikt Tilhena.

CAA vadītājs Gorodcovs aģentūrai LETA apstiprināja, ka avarējušais lidaparāts ir četrvietīgais “Robinson R44”, kas ražots 2006.gadā un Latvijā reģistrēts 2014.gada 7.februārī ar nacionālās reģistrācijas zīmi YL-HBH.

Savukārt, vaicāts, vai viņa rīcībā ir kāda informācija par lidaparāta pilotu, CAA direktors atbildēja apstiprinoši, tomēr atteicās izpaust plašāku informāciju par viņa personību, jo, atbilstoši aģentūras ierastajai procedūrai, tādu informāciju tiesīga izpaust vienīgi Valsts policija.

Pēc Valsts policijas sniegtās sākotnējās informācijas, tieši helikoptera pilots varētu būt tas, kurš negadījumā zaudējis dzīvību.

Pēc Gorodcova teiktā, patlaban notikuma vietā strādā visi atbildīgie dienesti, lai noskaidrotu notikušā apstākļus, un šodien vakarpusē vai rīt, 9.oktobrī, būs pieejama plašāka informācija par negadījumu. Savukārt notikušā cēloņi tiks skaidroti izmeklēšanas gaitā, piebilda CAA direktors.

Kā ziņots, šodien Priekules novada Gramzdas pagastā, rallija “Liepāja” laikā nogāžoties civilajam helikopteram, viens cilvēks gājis bojā, bet trīs cietuši.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja “RA Events” pārstāvis Jānis Unbedahts, helikopters nogāzies netālu no 11.ātrumposma finiša, līdz ar to šis dops ticis apturēts.

LA.lv