Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
1. septembris, 2015
Drukāt

Policija Rīgā pieķērusi 16 skolēnus smēķējam un divus alkohola reibumā (papildināta)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Pašvaldības policijas velopatruļas dalībnieki.

Zinību dienas svinību laikā Rīgā policisti pieķēruši divus nepilngadīgos alkohola reibumā, no kuriem viens bija 17 gadus vecs jaunietis ar 1,3 promiļu stipru alkohola reibumu un viņu nācās hospitalizēt. Vēl viens nepilngadīgais pieķerts ar atvērtu alkohola iepakojumu, aģentūra BNS uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Līdz otrdienas pievakarei RPP pieķērusi arī 16 nepilngadīgus smēķētājus, no kuriem četriem bijis 13 vai mazāk gadu.

Kopumā Zinību dienas norises Rīgā policijas pārstāve raksturoja kā mierīgas.

RPP pastiprinātā režīmā sāka strādāt jau no 28.augusta, papildus pienākumu veikšanai piesaistot gandrīz 200 darbinieku. No 1.septembra tiek organizēta policijas darbinieku patrulēšana pie 116 izglītības iestāžu audzēkņu apmācībai paredzētajiem ēku kompleksiem.

Policisti pievērš pastiprinātu uzmanību bērnu un jauniešu iecienītajām pulcēšanās vietām – iekškvartāliem, parkiem, aktīvās atpūtas vietām, iekļaujot tās patrulēšanas maršrutos. Pastiprināta uzmanība tiks pievērsta arī nesen atjaunotajiem parkiem un sporta kompleksiem pie izglītības iestādēm, kur policijas apsekojumi paredzēti arī nakts laikā. Atšķirībā no citiem gadiem, patruļas un policijas mobilais resurss pastiprināti atradīsies ne tikai pilsētas centrālajā daļā, bet arī apkaimēs.

Pirms Zinību dienas policija sāks pastiprinātus reidus, tirdzniecības vietās kontrolējot alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecības aizlieguma nepilngadīgām personām ievērošanu. Šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta arī pieaugušajiem, kas nepilngadīgajiem palīdz iegādāties alkoholu un tabakas izstrādājumus.

RPP norāda, ka Zinību dienā pārkāpumu skaits ir samazinājies – ja 2008.gadā tika fiksēti aptuveni 300 pārkāpumi, tad 2013.gadā to bija mazāk par 50. Aizvadītajā gadā policijas redzeslokā nonāca 41 nepilngadīgais, tai skaitā bija gadījumi, kad nepilngadīgajiem sniegta palīdzība, kas nav saistīta ar pārkāpumiem.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (21)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+