×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

Zirga gaļas produktus dos trūkumcietējiem

Foto - LETAFoto - LETA

Francijas valdība atļāvusi pārtikas palīdzības organizācijām izsniegt trūkumcietējiem no lielveikaliem izņemtos tūkstošus pārtikas iepakojumu, uz kā etiķetēm nav norādīts, ka tie satur zirga gaļu.

 

Trīs vietējās pārtikas labdarības organizācijas – “Restos du Coeur”, “Secours Populaire” un “Banque Alimentaire” – izrādīja interesi par pārtikas izdalīšanu nabadzīgajiem, ja vien tajās esošie produkti nerada risku cilvēku veselībai, un lūdza valdību ļaut tām izmantot dažādu kompāniju no veikaliem izņemtos produktus. Francijas ekonomikas un finanšu ministrs Benuā Amons atļāva kompānijām “Findus” un “Picard”, kā arī vairākiem citiem uzņēmumiem izsniegt pārtikas iepakojumus labdarības organizācijām, ja vien būs nomainītas to etiķetes. Amons norādīja, ka tagad labdarības organizācijām ir jāizlemj, vai tās vēlas no veikalu plauktiem izņemtās pārtikas transportēšanā ieguldīt naudu, jo saldēto maltīšu pārvadāšana var notikt vien specializētās automašīnās.

Francijas lielveikali ir atsaukuši tūkstošiem maltīšu iepakojumu, jo tās satur zirga gaļu, lai gan uz etiķetes norādīts, ka maltītēs ir liellopu gaļa. Savukārt Francijas Sarkanā Krusta kustība paziņoja, ka ētisku apsvērumu dēļ nav ieinteresēta izplatīt trūkumcietējiem saldēto pārtiku, kas satur arī zirga gaļu. “Produktus, ko nepiedāvā visai sabiedrībai, nevajadzētu piedāvāt arī nabadzīgajiem,” teica organizācijas pārstāvis, norādot, ka “tas ir cieņas jautājums”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+