×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Zivsaimniecības komisāre atstāj cerības, bet ne solījumus

damanaki_ek_72

“Neesmu “sliktā kundze”, kas atbraukusi uz Latviju spīdzināt zvejniekus, bet gan vēlos panākt līdzsvarotu zivsaimniecības politiku,” vizītes laikā ceturtdien šprotu ražotnē “Gamma A” žurnālistiem norādīja ES zivsaimniecības un jūrniecības lietu komisāre Marija Damanaki.


 

“Ja pie manis atnāk zinātnieki un saka, ka krājumi samazinās, es nevaru to ignorēt. Tā, piemēram, zilās tunzivs krājumi jūrās ir samazinājušies līdz minimumam,” atzina Damanaki. “Iemesls, kādēļ pieņemam kvotu samazinājumus, ir objektīvs. Zivis nav nacionālais īpašums, kas pieder vienai valstij. Brisele pieņem likumus, bet koordinējoties ar valstu ministriem.”

“Jautājumā par nozvejas kvotām Baltijas jūrā galvenokārt jāņem vērā tieši to ES dalībvalstu viedoklis, kas atrodas pie Baltijas jūras, nevis jālemj visām ES dalībvalstīm, kā tas noticis līdz šim,” iebilda Straujuma.

“Jāatzīst, ka neesmu apmierināta ar situāciju, tādēļ to mainīsim. Man ir priekšlikums, ka turpmāk Baltijas jūras dalībvalstis pieņems lēmumu, vadoties no konkrētas situācijas. Ja Baltijas jūras dalībvalstis nevarēs vienoties lēmuma pieņemšanā, es iejaukšos,” solīja komisāre.

Sarunā ar premjeru Valdi Dombrovski komisāre piekrita Latvijas bažām, ka dalībvalstīm ir jāsaņem atbalsts uz vienlīdzīgiem pamatiem un Latvija nedrīkstētu saņemt mazāk naudas nekā citas dalībvalstis.

 

Komisāre atzina: tā kā zivju paliek aizvien mazāk, ir nepieciešams tām pievienot pēc iespējas lielāku vērtību. Eiropas Komisija neatsakās palielināt atbalstu zivju pārstrādei, bet jāievēro noteikumi, kas attiecas uz maziem un vidējiem uzņēmumiem.

 

Jaunajā Komisijas priekšlikumā tiks iekļauts 75% līdzfinansējums mazajiem zvejas kuģiem un paredzēts ierobežots atbalsts selektīvākiem zvejas rīkiem, mazajiem zvejniekiem un zvejnieku drošībai.

Ministru prezidents sacīja, ka attiecībā uz jauno Eiropas Komisijas priekšlikumu par atbalstu zvejas flotes modernizācijai Latvija grib izpildīt uzlabotās energoefektivitātes prasības, taču būtu svarīgi, lai ar šo atbalstu būtu iespējams nodrošināt zvejas kuģu motoru maiņu. Damanaki minēja, ka strādā kopā ar Latvijas un citu Baltijas valstu valdībām, lai atrastu vislabāko risinājumu kuģu modernizācijai.

Komisāre arī atzina, ka attiecībā uz zivju nozvejas kvotām ir nepieciešams ņemt vērā dažādo zivju sugu mijiedarbību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+