Mobilā versija
+1.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
6. decembris, 2013
Drukāt

ZM ar kokrūpniekiem un meža īpašniekiem vienojas par ciešāku sadarbību

Foto-Stock.hxcngFoto-Stock.hxcng

Piektdien Zemkopības ministrija (ZM) ar Latvijas Kokrūpniecības federāciju (LKF) un Latvijas Meža īpašnieku biedrību (LMĪB) parakstīja trīspusēju sadarbības līgumu, portālu “’LA.lv” informēja Zemkopības ministrijas pārstāve Dagnija Muceniece.

Parakstot līgumu, ZM, KLF un LMĪB vienojās par meža un ar meža nozari saistīto ilgtermiņa un vidēja termiņa plānošanas dokumentu un tiesību aktu kopīgu izstrādi, kā arī savstarpēju konsultēšanos un nepieciešamās informācijas apmaiņu meža un ar meža nozari saistīto aktuālo jautājumu risināšanā. Sadarbības līgumu parakstīja zemkopības ministre, LKF valdes loceklis Kristaps Klauss un LMĪB valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks.

„Sadarbība ar Latvijas Kokrūpniecības federāciju un Latvijas Meža īpašnieku biedrību dos iespēju veiksmīgāk īstenot Latvijas meža politikā noteiktos mērķus. Esmu gandarīta, ka Latvijas meža nozares organizācijas ir saliedētas un vienotas, mūs vieno kopīgi stratēģiskie mērķi – Latvijas mežu ilgtspējīga apsaimniekošana, efektīva zemes izmantošana, stabilas un prognozējamas uzņēmējdarbības vides attīstība, pieaugoša meža nozares devuma veicināšana Latvijas tautsaimniecībā, efektīvi pārvaldes procesi, sabiedrības informēšana un izglītošana par Latvijas meža nozari un Latvijā ražoto koksnes produktu pielietojuma veicināšana valstī,” uzsver zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

ZM atgādina, ka ministrija ir tā, kas izstrādā meža nozares politiku, koordinē un organizē šīs politikas īstenošanu. LMĪB pārstāv Latvijas mežu īpašniekus, kuru īpašumā vai pārvaldībā ir vairāk nekā 57% Latvijas mežu platību. Savukārt LKF pārstāv mežizstrādes, koksnes produktu autopārvadātāju, koksnes pirmapstrādes un tālākās pārstrādes, t.sk. mēbeļrūpniecības, intereses. LKF biedru apgrozījums ir vairāk kā nekā 51% no pārstāvētās nozares kopējā apgrozījuma.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+