Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
6. decembris, 2013
Drukāt

ZM ar kokrūpniekiem un meža īpašniekiem vienojas par ciešāku sadarbību

Foto-Stock.hxcngFoto-Stock.hxcng

Piektdien Zemkopības ministrija (ZM) ar Latvijas Kokrūpniecības federāciju (LKF) un Latvijas Meža īpašnieku biedrību (LMĪB) parakstīja trīspusēju sadarbības līgumu, portālu “’LA.lv” informēja Zemkopības ministrijas pārstāve Dagnija Muceniece.

Parakstot līgumu, ZM, KLF un LMĪB vienojās par meža un ar meža nozari saistīto ilgtermiņa un vidēja termiņa plānošanas dokumentu un tiesību aktu kopīgu izstrādi, kā arī savstarpēju konsultēšanos un nepieciešamās informācijas apmaiņu meža un ar meža nozari saistīto aktuālo jautājumu risināšanā. Sadarbības līgumu parakstīja zemkopības ministre, LKF valdes loceklis Kristaps Klauss un LMĪB valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks.

„Sadarbība ar Latvijas Kokrūpniecības federāciju un Latvijas Meža īpašnieku biedrību dos iespēju veiksmīgāk īstenot Latvijas meža politikā noteiktos mērķus. Esmu gandarīta, ka Latvijas meža nozares organizācijas ir saliedētas un vienotas, mūs vieno kopīgi stratēģiskie mērķi – Latvijas mežu ilgtspējīga apsaimniekošana, efektīva zemes izmantošana, stabilas un prognozējamas uzņēmējdarbības vides attīstība, pieaugoša meža nozares devuma veicināšana Latvijas tautsaimniecībā, efektīvi pārvaldes procesi, sabiedrības informēšana un izglītošana par Latvijas meža nozari un Latvijā ražoto koksnes produktu pielietojuma veicināšana valstī,” uzsver zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

ZM atgādina, ka ministrija ir tā, kas izstrādā meža nozares politiku, koordinē un organizē šīs politikas īstenošanu. LMĪB pārstāv Latvijas mežu īpašniekus, kuru īpašumā vai pārvaldībā ir vairāk nekā 57% Latvijas mežu platību. Savukārt LKF pārstāv mežizstrādes, koksnes produktu autopārvadātāju, koksnes pirmapstrādes un tālākās pārstrādes, t.sk. mēbeļrūpniecības, intereses. LKF biedru apgrozījums ir vairāk kā nekā 51% no pārstāvētās nozares kopējā apgrozījuma.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+