×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2012
Drukāt

ZM negrasās likvidēt LTVC; Gulbe tikmēr meklē citu darbu

Foto - LETAFoto - LETA

Zemkopības ministrija (ZM) negrasās likvidēt Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centru (LTVC), bet vēlas vienkāršot Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas uzraudzību. Tikmēr LTVC ilggadīgā vadītāja Ingūna Gulbe biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja, ka LTVC ilgstoši nesaņem valsts atbalstu, līdz ar to viņa gatava atstāt amatu.

“ZM negrasās likvidēt LTVC, bet vēlas vienkāršot nacionālās shēmas jeb “Zaļās karotītes” uzraudzību. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) veiks shēmā iesaistīto dalībnieku kontroles funkcijas, kas līdz šim tika deleģētas kontroles institūcijai, kuras darbību savukārt uzraudzīja PVD. Samazināsies izmaksas. PVD ir kvalificēts personāls darba veikšanai un nebūs nepieciešami arī papildus līdzekļi speciālistu apmācībai. Turklāt bez pārtikas kvalitātes shēmas uzraudzības un kontroles LTVC veic vēl vairākas citas funkcijas,” norādīja ZM pārstāvis Kaspars Funts.

Tikmēr Gulbe biznesa portālam “Nozare.lv” atzina, ka LTVC jau ilgāku laiku nesaņem valsts finansējumu, savukārt “Zaļās karotītes” nodošana citai institūcijai pamudinājusi uz soli meklēt iespēju nomainīt darbu.

“Valsts pēdējos gadus nefinansē LTVC. Visus pētījumus saistībā ar cenu tendencēm pārtikas un lauksaimniecības jomā veicu par privātiem līdzekļiem. Kā PVD veiks laba mārketinga funkcijas, nav saprotams, bet bez tā “Zaļajai karotītei” nav izredžu darboties. Tā kā šāda situācija ir ieilgusi, esmu izdarījusi izvēli un meklēju citu darbu,” sacīja Gulbe.

Viņa atzina, ka līdz šim ir iesniegusi dokumentus vairākos augsta līmeņa amatpersonu konkursos un visos saņēmusi “dīvainus atteikumus”.

“Vienā konkursā valsts iestādē tika viltoti mani dokumenti un saņēmu atbildi, ka tie it kā atsūtīti par vēlu, lai gan tie bija klaji meli. Savukārt nupat citā konkursā saņēmu atbildi, ka esot par gudru attiecīgajam amatam, tādēļ tiešajam priekšniekam ar mani būšot grūti sastrādāties,” sacīja Gulbe.

Viņa arī norādīja, ka neatbilst patiesībai sabiedrībā kultivētais apgalvojums, ka no darba valsts iestādēs labākie darbinieki aizejot tikai zemā atalgojuma dēļ.

“Tās ir muļķības. Atlaiž tos darbiniekus, kuri patiešām kaut ko dara un izrāda iniciatīvu. No šādiem cilvēkiem mēģina atbrīvoties. Ne velti ir tik daudz tiesas procesu par atjaunošanu amatā. Īpaši tas attiecināms uz Zemkopības ministriju, kur īsā laikā atbrīvojās no vairākiem lauksaimniecības atašejiem, kuri patiešām izcili darīja savu darbu, tomēr acīmredzot ar savu iniciatīvu kādam ministrijā traucēja,” rezumēja Gulbe.

Kā ziņots, no nākamā gada 2.janvāra preču zīmi “Kvalitatīvs produkts” jeb tā saukto zaļo karotīti plānots nodot PVD, paredz 20.septembrī valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais noteikumu projekts. Patlaban nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā iesaistīto ražotāju kontroles funkcijas veic Latvijas Valsts agrārā ekonomikas institūta (LVAEI) struktūrvienība Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centrs (LTVC).

LTVC izveidots 1995.gadā kā Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta struktūrvienība. LTVC vāc, apkopo un sniedz Eiropas Komisijai informāciju par noteiktu lauksaimniecības produktu cenām un apmēriem. Iegūtā informācija tiek izmantota lauksaimniecības produktu ražošanas un tirgus stāvokļa novērtēšanai, intervences pasākumu pamatošanai un noteiktu lauksaimniecības produktu muitas vērtības noteikšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+