×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. februāris, 2012
Drukāt

Zoodārzā gads sācies raženi

lemurs_9

Rīgas Zooloģiskajā dārzā šis gads ir sācies raženi, jo vairākiem dzīvniekiem piedzimuši mazuļi, informē Rīgas Zooloģiskā dārza Informācijas un izglītības nodaļā.


 

Par jauku ogļmelnu mazulīti parūpējies melno lemuru pāris Nampē un Marī. Jaukajiem Madagaskaras iedzimtajiem, kas apmeklētājus sagaida siltā ekspozīcijā Tropu mājas ieejas gaitenī, šis ir trešais mazulis. Māte mazuli uzrauga neparasti rūpīgi un parasti slēpj no apmeklētāju skatieniem. Lemuru mazulim ir gaišāki ausu galiņi, un var tikai nojaust, ka tas ir sieviešu dzimuma, jo skaidri noteikt dzimumu lemuriem var tikai pēc pāris mēnešiem.

Pieaudzis arī zoodārza lauku sētas ganāmpulks – par diviem draiskiem jēriem, tāpat krietni palielinājies arī zoodārza terārija iemītnieku skaits, jo nesen izšķīlušies trīs lielo bruņuķirzaku jeb gerozauru mazuļi, kā arī astoņi bārdaino agāmu ķirzaku mazuļi.

Zooloģiskajā dārzā aplūkojami arī nesen no Maskavas zoodārza atvestie 20 pundurplanētājkuskusi un moko jeb klinšu jūrascūciņu pāris.

Savvaļā Austrālijas austrumos dzīvojošie pundurplanētājkuskusi ir pasaulē sīkākie somainie dzīvnieki – tikai sešus līdz septiņus centimetrus lieli. Ādas kroka ķermeņa sānos un platā, plakanā aste palīdz tiem veikli planēt no koka uz koku, bet krokainie, paplašinātie pirkstu gali mazajiem somaiņiem ļauj kāpelēt pat pa stikla sienu.

Moko jeb klinšu jūrascūciņas savvaļā mīt Patagonijas un Brazīlijas augstkalnēs. Neskatoties uz drukno ķermeni, šie nepilnu kilogramu smagie zvēriņi veikli rāpjas pa klintīm un kāpelē pa koku zariem. Nebrīvē šī suga ir maz pētīta, un arī par moko vairošanās uzvedību zināms maz.

Apkopojot 2011. gada datus, noskaidrots, ka pērn Rīgas Zooloģiskajā dārzā piedzimuši 138 dzīvnieku sugu mazuļi un patlaban zoodārzā ir pārstāvēta 421 dzīvnieku suga.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+