×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
24. septembris, 2016
Drukāt

Zudušā laikmeta traģiskais mīlasstāsts: Frānsiss un Zelda Ficdžeraldi

1. Jūtu, ka tūlīt tas notiks

1no6
Foto: Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons
Uzziņa

Frānsiss Skots Ficdžeralds (1896.–1940. g.)
Nodarbošanās: rakstnieks.
Slavenākie darbi: romāns "šaipus paradīzes" (1920), "Skaistie un nolādētie" (1922), "Lielais Getsbijs" (1925), "Ir maiga nakts" (1934); vairāku īso stāstu autors. Pēc stāsta "Bendžamina Batona neparastais dzīves stāsts" (1922) motīviem 2008. gadā uzņemta filma.

Zelda Seira (1900.–1948. g.)
Statuss: amerikāņu rakstnieka Frānsisa Skota Ficdžeralda sieva un mūza; "džeza laikmeta" un "zudušās paaudzes" simbols.

Tiklīdz viņš ieraudzīja šo meiteni, tūlīt saprata, ka viņai jākļūst par viņa sievu. “Visjaukākā meitene, kādu jebkad esmu sastapis savā mūžā!” viņš toreiz nodomāja. Viņi patiešām apprecējās, un viņu attiecības kļuva par “džeza laikmeta” vienu no romantiskākajiem un vienlaikus arī traģiskākajiem mīlas stāstiem.

Pēc koledžas absolvēšanas 18 gadu vecumā Zelda Seira bija sapratusi divas lietas, ko savā dzīvē nevēlas: strādāt un novecot. Vien vajadzēja atrast kādu, kas atbalstītu viņas ideālus un spētu padarīt viņas dzīvi līdzīgu svētkiem, kas nekad nebeidzas, pie viena arī nomaksājot viņas bezbēdīgās dzīves rēķinus.

Un drīz vietējā kluba ballītē viņa sastapa šādu cilvēku. Viņš atšķīrās gan no tiem puišeļiem, kuri lempīgi centās pievērst sev uzmanību, gan tēvocīšiem, kuri neķītri izģērba viņu ar acīm. Viņš bija stalts, izskatīgs, tērpies militārā formā un stādījās priekšā kā jaunākais 67. kājnieku pulka leitnants Frānsiss Skots Ficdžeralds. Tad viņi dejoja, runāja par Džona Kītsa dzeju, par mīlestību. Viņi sāka runāt arī par kārdinājumiem, kādu, kā abi bija novērojuši, pasaulē ir nepieklājīgi daudz.

Kopš tā mirkļa viņi nešķīrās visu vasaru. Frānsiss atklāja ka patiesībā ir rakstnieks, un, visdrīzāk, izcils, bet par leitnantu kļuvis vien riebuma dēļ pret mācībām Prinstonā…

  1. Jūtu, ka tūlīt tas notiks
  2. Romantiskais egoists
  3. Zeldas filosofija
  4. Veiksmes un ambīciju ceļš
  5. Vislabākie no slilktajiem
  6. Balsis

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+