×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. augusts, 2012
Drukāt

ZZS pūš visās stabulēs uzreiz

Foto-LETAFoto-LETA

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un “Saskaņas centra” sadarbošanās, pieprasot referendumu par likumu “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”, atkal aktualizējusi aizdomas par abu šo politisko spēku tuvināšanos. Arī valdošā partija “Vienotība” atgādinājusi, ka jau 10. Saeimas laikā ZZS un “SC” vairākkārt sadarbojušies, lai bloķētu dažādus uz tiesiskumu un atklātību vērstus likumprojektus.

 

 

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis gan kategoriski noraida jebkādu tuvināšanos ar “SC”. “Un tā nebija mūsu griba – nokļūt opozīcijā kopā ar saskaņiešiem. Taču situācija ir tāda, kāda ir, varas partijas diemžēl mūsu priekšlikumus ignorē, tādēļ loģiski, ka mums reizēm sanāk atsevišķās lietās sastrādāties ar “SC”. Taču tie galvenokārt ir sociālekonomiski, nevis ideoloģiski vai nacionāli jautājumi. Mēs esam un paliekam nacionāli konservatīva labēji centriska partija!” apgalvoja Brigmanis.

Tajā pašā laikā ZZS ilggadējais premjera amata kandidāts Aivars Lembergs intervijā krieviski raidošajam telekanālam PRO100TV izteicies, ka nacionālisms esot neproduktīvs un valdošajā elitē darbojoties fašisti. “Ir politiskie spēki, kas spēlē uz nacionālajām jūtām un dala sabiedrību pēc nacionālās piederības. Bet tas savā ziņā ir fašisms. Lūk, piemēram, Sarmīte Ēlerte no “Vienotības”. Kad kāds dala cilvēkus pēc nacionalitātes – tas ir fašisms, ja viena nacionalitāte tiek stādīta augstāk par citām. Tagad, protams, neatļaus kādu dedzināt, būvēt koncentrācijas nometnes… Eiropa nepieļaus. Bet pie mums tādi centieni notiek.” Intervijas turpinājumā Ventspils mērs arī klāsta viedokli, ka “Jaunais vilnis” Latvijai ir ļoti izdevīgs festivāls kaut vai tādēļ, ka, pateicoties tam, daudz Krievijas iedzīvotāju nopirkuši mājas Rīgā un Jūrmalā.

Brigmanis šos ZZS neformālā līdera izteicienus komentēt atteicās un nevarot spriest par to, cik lielā mērā tie atbilst ZZS ideoloģijai, jo neesot pats redzējis konkrēto raidījumu un par šiem jautājumiem ar Lembergu runājis neesot. Arī nevienu fašistu Latvijas varas partijās viņš neesot saticis. “Drīzāk varētu runāt par to, ka varā iekļuvuši neprofesionāli cilvēki. Mums ir virkne nekompetentu ministru, kuriem acīmredzami nebūtu vieta valdībā. Taču par fašistiem gan viņus tādēļ nevarētu saukt,” teica ZZS Saeimas frakcijas vadītājs. Uz jautājumu, vai arī viņu – nacionāli konservatīvas zemnieku partijas pārstāvi – tāpat kā Lembergu iepriecina ārzemnieku izpirktās mājas Rīgā un Jūrmalā, – Brigmanis atbildēja noraidoši: “Protams, būtu labāk, ja nekustamos īpašumus Latvijā varētu iegādāties vietējie uzņēmumi un privātpersonas, taču pašreiz valdošā politika to nepieļauj. Cilvēku pirktspēja ir ārkārtīgi zema, un tikai loģiski, ka tad īpašumus iegādājas ārvalstnieki.”

Arī aizvadītajā Saeimas sesijā ZZS darbi ne reizi vien likuši apšaubīt viņu vārdus par nacionāli konservatīvo ideoloģiju. Piemēram, 21. jūnija plenārsēdē vairākums zaļzemnieku bija pret vai atturējās balsojumā par priekšlikumu aizliegt uzņēmējiem pieprasīt darbiniekiem svešvalodu zināšanas, ja tās nav nepieciešamas pienākumu veikšanai. No ZZS rindām šos grozījumus atbalstīja vienīgi deputāts Ingmārs Līdaka. Identisks balsojums bija arī 22. marta sēdē, lemjot par pastāvīgās uzturēšanās atļauju piešķiršanu ārvalstniekiem, kas iepirkuši dārgus nekustamos īpašumus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+