FOTO: Kaye Dance

11 gadus veca meitene ziedo matus jau otro reizi un ir apņēmības pilna darīt to vēl 10

11 gadus vecā Stellai Deja šovasar atgriezās mājās no salona ar daudz mazāk matiem — precīzāk, 23 collām (58 centimetriem). Meitene dzīvo kopā ar ģimeni Kentā. Mamma Keja stāsta portālam Metro.co.uk, ka šī ir otrā reize, kad Stella labdarības nolūkos ziedo savus matus, pirmajā reizē viņa bija tikai sešus gadus veca.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
Viedoklis
Armands Puče: Tagad par visām reizēm ir skaidrs, ka ar politisko eliti nav ko vispār rēķināties. Murmuļi!
Lasīt citas ziņas

“Tas viss sākās pēc Great Ormond Street slimnīcas apmeklējuma,” atceras Keja, kura strādā par administratori apkopes uzņēmumā, “kur viņa redzēja citus bērnus, kas cieš no dažāda veida slimībām, neatkarīgi no tā, vai tas ir vēzis vai alopēcija (matu izkrišana).

“Bērnībā viņa jautāja, kāpēc šiem bērniem nav matu, un mēs viņai to izskaidrojām. No tā brīža viņa bija pārliecināta, ka vēlas nogriezt matus un tos ziedot.”

Un viņa to darīja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Stella piedzima ar ģenētisku traucējumu, ko sauc par 1. tipa neirofibromatozi jeb NF1, kas ir ģenētisks stāvoklis, kas izraisa (parasti labdabīgu) audzēju augšanu uz cilvēka nerviem. Keja stāsta, ka šobrīd šī stāvokļa dēļ Stellai ir izaugums uz viņas acs, kā arī galvaskausa un acs dobuma deformācija, kā arī vairāki audzēji viņas smadzenēs.

Stellai diagnoze tika uzstādīta piecu gadu vecumā, kad viņas ģimene pamanīja, ka viņai ir savdabīgs izaugums. Pēc tam, kad viņai 2018. gadā bija jāveic operācija, labdarības organizācija “Rays of Sunshine”, uzzinot par viņas labo darbu [kad Stella ziedoja matus pirmo reizi], teica, ka izpildīs viņas kādu no 3 vēlmēm.

Keja sacīja: “Viņa teica, ka viņas lielā vēlme ir doties uz Disneju. Otra vēlēšanās bija būt veterinārārstei, bet trešā – būt suņu-pavadoņu trenerei.”

“Un viņi viņai piešķīra gan otro, gan trešo. Viņi aizsūtīja viņu uz dienu Meidstonas suņu-pavadoņu centru, kur viņai bija jāpavada laiks kopā ar treneriem un dažiem suņiem. Viņai parādīja, kā suns-pavadonis var palīdzēt sabiedrībā. Otrajā dienā viņi aizveda viņu uz Batersijas suņu un kaķu māju, kur viņai šajā dienā bija jāēno veterinārārsts. Tā bija pārsteidzoša, maģiska diena viņai, neviens no mums nepārstāja smaidīt.”

Tāpēc, otro reizi, kad Stella izaudzēja pietiekami garus matus, viņa vēlējās ziedot gandrīz divas pēdas matu vienai labdarības organizācijai un atsevišķi savākt līdzekļus arī “Rays of Sunshine”.

Saprotams, ka cilvēki var kļūt diezgan emocionāli, kad viņi piedzīvo lielas pārmaiņas, taču Stella par jauno frizūru ir laimīga. Uz jautājumu, ko viņas meita domā par atgriešanos pie īsa matu griezuma,

Keja saka: “Es teiktu, ka viņa ar nepacietību gaida iespēju izmēģināt dažāda veida frizūras, kuras var izveidot ar sprādzēm un citiem sīkumiem. Un viņa jau mūs informēja, ka grasās tos audzēt trešo reizi.”

“Ar labdarības palīdzību jūs varat darīt daudz brīnumu – ne tikai piepildīt vēlmēs, bet arī nodrošināt aprīkojumu smagi slimiem bērniem, piemēram, padarīt bērnam pieejamu ratiņkrēslu, lai viņi varētu dzīvot normāli.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.