Kad 1900. gadā Rozentāls tomēr nolemj pārcelties uz Rīgu, viņam atkal sākas cīņa par eksistenci: Krievijā viņam mākslinieka vārds jau nostiprinājies, Latvijā – ne, turklāt vietējie “pelēkie baroni” arī nav diezin cik naski pašmāju kultūras atbalstītāji. 0


Iespējams, Rozentāla dēļ par rakstnieku, ne gleznotāju kļūst Jānis Jaunsudrabiņš: kad jaunais censonis 1901. gada vasarā atbrauc pie Rozentāla parādīt savas gleznas, tas viņu gluži vai aplej ar aukstu ūdeni – māksla nekotējas, no tās neizdzīvot…

Reklāma
Reklāma
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsit šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 27
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 14
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies 23
Lasīt citas ziņas

1902. gada nogalē, kādā koncertā Rīgā dzirdējis Elliju Forseli, Rozentāls nejaušības dēļ uzzina, ka dziedātāja apmetusies pie viņa paziņām – Grosvaldu ģimenes – un, skaistās balss iespaidots, dodas pie viņas ar rozēm. “Rozentāls ar rozēm?” pajoko jaunā dziedātāja, un jau dažus mēnešus vēlāk abi ir saderinājušies.

Rozentāla muzejs – viņa darbnīca – ir arhitekta Konstantīna Pēkšēna ideja. Tieši viņš, ceļot māju, kurā grasījās dzīvot pats, piedāvāja izbūvēt darbnīcai īpaši piemērotu dzīvokli Rozentālu ģimenei, kura vienā istabiņā vēlāk apmetas arī gleznotāja draugs Rūdolfs Blaumanis.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.