Ābrama: Uz tautas dzīves līmeņa pasliktināšanās rēķina mums ir lieli nodokļu ieņēmumi! 59

Vai šis ir īstais mirklis nodokļu pārdalei?

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

“Es domāju, ka šobrīd noteikti ir īstais mirklis, arī ņemot vērā, to, ka šobrīd ir ļoti labi nodokļu ieņēmumi, bet uz kā rēķina tas ir? Uz tautas dzīves līmeņa pasliktināšanās rēķina,” TV24 raidījumā “Ziņu TOP” komentāru sniedz Skaidrīte Ābrama, 14. Saeimas deputāte (P), konkurences tiesību eksperte, bijusī Konkurences padomes priekšsēdētāja.

Viņasprāt, šobrīd jādomā, kā investēt iedzīvotājos – viņu labklājībā, izglītībā un citās jomās.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Minimālā alga ir pacelta, bet darba devējam tas ari ļoti dārgi izmaksā, līdz ar to noteikti jāskata neapliekamais minimums. Ir ļoti daudz problēmu, kas jārisina ar nodokļu politiku.

Ja ceļam minimālo algu, tad noteikti jāceļ arī neapliekamais minimums,” deputāte uzskata.

Jau ziņots, ka mainīt nodokļus jau šogad būtu pilnīgi negodīgi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers atklāja, ka par finanšu ministra Arvila Ašeradena (JV) aktualizēto nodokļu sistēmas revīziju diskusiju vēl nav bijis, janvāra beigās paredzēta tikšanās ar sadarbības partneriem, lai sāktu runāt par to, kas darāms, lai uzlabotu nodokļu sistēmu. Kariņš mudināja necerēt uz to, ka jau janvāra beigās vai februāra sākumā būs kāds risinājums, jo diskusijas varētu ilgt vismaz pus gadu, tā kā nodokļu sistēma jāanalizē nopietni.

“Valdībā esam vienojušies, ka nodokļu sistēma nav kaut kas tāds, ko vajadzētu vieglprātīgi raustīt. Patlaban neplānojam nekādas [nodokļu] maiņas, bet, kad tās būs, tām jābūt izdiskutētām un saprastām,” teica valdības vadītājs, piebilstot, ka mainīt nodokļus jau šogad būtu “pilnīgi negodīgi”, jo “ir jau janvāris”.

Jautāts, vai nākamgad varētu samazināt darbaspēka nodokļus, Kariņš atgādināja, ka iepriekšējā valdība jau ir samazinājusi virkni darbaspēka nodokļu, kā arī celta minimālā alga.

Reklāma
Reklāma

“Kādā veidā varam samazināt nodokļus vai padarīt sistēmu saprotamāku un pieņemamāku – tas ir izaicinājums visās valstīs. Neesmu runājis vēl ne ar vienu cilvēku, kas būtu teicis, ka patīk maksāt nodokļus. Laikam tas ir universāli, bet mēs visi saprotam, ka tas ir nepieciešams, jo kā citādi finansēt bruņotos spēkus, veselības sistēmu, ceļu infrastruktūru?” teica Kariņš. Viņaprāt, nodokļu sistēma Latvijā ir konkurētspējīga, īpaši ģimenēs ar bērniem, taču vienmēr ir lietas, ko varētu uzlabot.

“Mazināt nodokli būtu ļoti tīkami, arī no mana viedokļa raugoties. Jautājums – kur, kā un cik,” secināja Kariņš.

Kā ziņots, atsevišķu nozaru stabilizēšanai finansējumu varētu rast, gada otrajā pusē pārskatot nodokļus, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” iepriekš pauda Ašeradens.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.