Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Aizsardzības ministrijas “72 stundu” buklets papildināts ar būtisku informāciju, kā rīkoties kara gadījumā 110

Aizsardzības ministrijas sagatavotais 72 stundu” buklets par rīcību apdraudējuma situācijās ir papildināts ar informāciju par rīcību kara gadījumā, pamatā iekļaujot iepriekš jau publiski izskanējušus padomus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Krimināls
Kalnciemā atrastās cilvēka mirstīgās atliekas, iespējams, atbilst Annas Jansones aprakstam 30
Lasīt citas ziņas

Kā pirmdien žurnālistus informēja Aizsardzības ministrijas vadība, aizsardzības nozares portālā pieejamais “72 stundu” buklets kopš pagājušās nedēļas ir papildināts ar vairākām lappusēm par rīcību kara gadījumā un ģimenes rīcības plānu krīzes situācijai. Maijā paredzēts publiskot detalizētāku sabiedrībai paredzētu materiālu par rīcību kara gadījumā.

Piemēram, ģimenes rīcības plānā ieteikts vecākiem kopā ar bērniem uzzīmēt evakuācijas ceļu no savām mājām līdz pašvaldību civilās aizsardzības plānos nozīmētajām pulcēšanās vietām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Attiecībā uz rīcību kara gadījumā bukletā minēts, ka artilērijas vai aviācija apšaudes gadījumā jāievēro “vismaz divu sienu” princips – iekštelpās meklēt patvērumu vismaz divu sienu attālumā no ārsienas. Ārpus telpām apšaudes gadījumā jāmeklē aizsegs no šķembām – aiz automašīnām, ēkām un citiem šķēršļiem. Ja iespējams, jāmeklē patvērums tuvākajā mājas pagrabā vai mūra ēkā.

Bukletā iekļauta arī septiņi ieteikumi par rīcību kodolapdraudējuma gadījumā, piemēram, ja cilvēks atrodas ārpus telpām, kad notiek detonācija, pēc iespējas īsākā laikā jānoslēpjas no sprādziena aiz visa, kas varētu nodrošināt aizsardzību. Jādodas iekšā tuvākajā ēkā un, ja iespējams, jāizvēlas dzelzsbetona vai ķieģeļu ēka. Eksperti iesaka pēc tam rīkoties tāpat kā ķīmiska uzbrukuma gadījumā – atbrīvoties no apģērba un nomazgāt ķermeni ar ziepēm un ūdeni.

Bukletā uzsvērts – pat ja karadarbības rezultātā īslaicīgi tiktu zaudēta kontrole pār daļu no teritorijas, aizsardzības resors turpināšot valsts aizsardzību, izrādot pretestību tik ilgi, kamēr tiks atjaunota valsts teritoriālā vienotība.

Ja cilvēks nonāk okupētā teritorijā, tad ieteicams evakuēties uz to valsts daļu, kuru kontrolē NBS, nesadarboties ar okupācijas varu, nepiedalīties tās organizētājos publiskajos pasākumos, nepiedalīties nelikumīgās vēlēšanās, referendumos vai tautas nobalsošanās.

15.jūnijā aizsardzības resors 14 pašvaldībās organizēs informatīvus pasākumus, kurā informēs par rīcību krīzes situācijās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.