ĀM skaidro, uz kurām valstīm nav ieteicams doties: “Mūsu iespējas palīdzēt ir praktiski neiespējamas…” 66

Lai arī cilvēkiem nevar aizliegt ceļot un braukt uz konkrētām valstīm, Ārlietu Ministrija var norādīt rekomendācijas, uz kurām valstīm iedzīvotājiem labāk nedoties. “Satversme nosaka to, ka ikviens valstspiederīgais var brīvi izceļot no Latvijas un atgriezties, bet mēs tiešām stingri aicinām pieturēties pie tām rekomendācijām, kas ir atrodamas mūsu mājaslapā. Rekomendācijas ir veidotas ņemot vērā, vai mēs varēsim cilvēkam palīdzēt, ja viņš gadījumā nonāks kādā ārkārtas situācijā konkrētajā valstī,” TV24 raidījumā “Uz līnijas” pastāstīja Agnese Saliņa, ĀM Konsulārā departamenta direktore.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 3
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

ĀM pārstāve turpina: “Cilvēki joprojām ceļo uz Baltkrieviju, jo viņiem šķiet, ka ir bezvīzu režīms, tātad ļoti ērti, kāpēc gan nē – bet kategoriski to nevajag darīt, jo mūsu iespējas palīdzēt cilvēkam, kas, piemēram, tiks aizturēts, ir praktiski neiespējamas.”

Uz raidījuma vadītāja komentāru par to, ka nesen publiskajā telpā bija ziņas par aizturētiem cilvēkiem Baltkrievijā un jautājumu, ko šādā situācijā var darīt, Agnese Saliņa atbildēja: “Neko… tas, ko, protams, mēs darām – sekojam līdzi un vērojam, vai ir nodrošināta aizstāvība. Šeit arī ir jāsaprot, ka Ārlietu ministrija nevarēs padarīt noziegumu vai šo te pārkāpumu par nebijušu, mēs varam tikai sekot līdzi tam, vai tiek ievērotas cilvēka pamattiesības, respektīvi, vai viņam ir nodrošināta aizstāvība, vai viņam ir adekvāti ieslodzījuma apstākļi un vai nav kādas diskriminācijas pazīmes.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Konsulārā departamenta direktore uzsver, ka saziņa ar Baltkrievijas iestādēm ir ļoti smagnēja. “Nereti mēs atbildes saņemam ar novēlošanos vai vispār nesaņemam. Turklāt, mēs jau arī nevaram pārbaudīt to, cik tiesiski ir šie Baltkrievijas iestāžu lēmumi. Protams, ka mēs nevaram apgalvot, ka visi cilvēki, kas ir aizturēti Baltkrievijā, ir nepatiesi aizturēti, bet mēs nevaram izslēgt, ka kāds no viņiem ir arī nepatiesi aizturēts.”

ĀM uzsver, ka dodoties arī uz tālām un eksotiskām Āzijas un Āfrikas valstīm, cilvēkiem jāņem vērā, ka ir daudz valstu, kas ir bīstamas. “Jāņem vērā, ka nebūs iespējams ceļot brīvi pa visām Āfrikas valstīm – ir virkne valstu, kas tūristiem ir ārkārtīgi bīstamas, tāpat arī ir virkne teritoriju, kuras vispār nedrīkst apmeklēt, respektīvi, ir ļoti labi jāpārzin vietējā situācija un tā brīvi – vienkārši paņemt mugursomu un braukt – tas būtu neprāts,” pārliecināti pauž Agnese Saliņa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.