Foto: REUTERS/SCANPIX
Foto: REUTERS/SCANPIX
Karš Ukrainā.

Aprēķināts, cik miljardus lielus zaudējumus Krievija nodarījusi Ukrainai. Tie turpina pieaugt 190

Krievijas iebrukuma nodarīto tiešo dokumentēto zaudējumu Ukrainas infrastruktūrai apmērs sasniedzis 151,2 miljardus ASV dolāru (144 miljardus eiro), kas ir par 700 miljoniem dolāru vairāk nekā jūnijā, liecina Kijivas Ekonomikas skolas (KES) jaunākie dati, kas apkopoti līdz šā gada 1.septembrim.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Lasīt citas ziņas

Kā aplēsusi KES, visvairāk zaudējumu karš radījis dzīvojamajam fondam, kas līdz 1.septembrim sasnieguši 55,9 miljardus ASV dolāru. Kaujas darbību rezultātā sagrauti vai bojāti 167 200 dzīvojamā fonda objekti, no kuriem 147 800 ir privātmājas, 19 100 – daudzdzīvokļu mājas un 350 – kopmītņu ēkas.

Kara gads Ukrainā
CITI ŠOBRĪD LASA

Kara dēļ 36,6 miljardu ASV dolāru apmērā zaudējumi nodarīti infrastruktūras uzņēmumiem un 11,4 miljardu dolāru apmērā – rūpniecības uzņēmumiem.

Kopš karadarbības sākuma cietušas 18 lidostas un civilie lidlauki, 344 tilti un tiltu pārejas, valsts un vietējas nozīmes autoceļi vairāk nekā 25 000 kilometru garumā. Rūpniecības sektorā zaudējumi nodarīti vismaz 426 lieliem un vidējiem privātajiem un valsts uzņēmumiem.

KES aprēķini liecina, ka līdz šā gada 1.septembrim izglītības sektorā kara radītie zaudējumi sasniedza 10,1 miljardu ASV dolāru. Daļēji vai pilnībā sagrauto izglītības iestāžu skaits pārsniedz 3500, to vidū 1700 vidējās izglītības iestāžu, vairāk nekā 1000 pirmsskolas izglītības iestāžu un 586 augstākās izglītības iestādes.

Ukraina atjaunojas - tiek renovēti sabombardētie nami

Kā paziņoja KES, turpina pieaugt veselības aprūpes jomai nodarītie zaudējumi. Līdz 1.septembrim tie sasnieguši 2,9 miljardus ASV dolāru, jo pilnībā vai daļēji iznīcinātas 1223 medicīnas iestādes, no kurām 384 ir slimnīcas un 352 – ambulatorās aprūpes iestādes.

Kijivas Ekonomikas skola apkopo datus par Ukrainas infrastruktūrai nodarītajiem zaudējumiem un postījumiem. Skola ir izstrādājusi neatkarīgu metodoloģiju, kā analītiski novērtēt Krievijas agresijas radītos zaudējumus Ukrainas infrastruktūrai un ekonomikai.

Iznīcināta pasaulē lielākā lidmašīna "Antonov". Ukraina
Tanks kā dārza dekors. Ukrainas realitāte

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.