Foto: Zane Bitere/LETA

Apstiprināta “Latvijas valsts mežu” pagaidu padome, kurā amatā iecelta arī “Turības” profesore Zane Driķe 11

Piektdien VAS “Latvijas valsts meži” (LVM) akcionāru sapulcē apstiprināta kompānijas pagaidu padome, aģentūru LETA informē Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
TV24
Krievi ved prom raķetes no Krimas. Par ko tas liecina? 162
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
Lasīt citas ziņas

Pēc ministrijā paustā, LVM padomē iecelta Zane Driņķe, Mārtinš Gaigals, Sintija Ķikste, Mārtiņš Līdums un Edvīns Zakovics.

ZM atzīmē, ka Driņķe ir biznesa augstskolas “Turība” profesore ar kompetencēm budžeta plānošanā, personālvadībā, stratēģisko plānu izstrādē un vadībā, kā arī kvalitātes vadības sistēmas pilnveidē un kontrolē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gaigals ir meža nozares stratēģijas un investīciju plānošanas eksperts. Tāpat viņš pārzina uzņēmumu attīstības procesu virzību, inovatīvu ideju ieviešanu un datu apstrādi.

Ķikstei ir kompetence starptautiskajā sadarbībā un publiskā iepirkuma procesa plānošanas, vadīšanas un uzraudzības jautājumos.

Savukārt Līdums ir meža nozares eksperts ar pieredzi iestāžu vadības jautājumos, meža nozares normatīvajā regulējumā un kompetencēm meža nozares zinātnisko un izglītības jautājumu integrēšanā uzņēmuma darbībā.

Zakovics, kā informē ZM, ir meža nozares profesionālis ar ilggadīgu pieredzi gan mežsaimniecības ražošanas procesu pārvaldībā, gan korporatīvajā vadībā.

Ministrijā uzsver, ka LVM ir viens no lielākajiem valstij piederošajiem uzņēmumiem, tāpēc uzņēmuma darbībā nedrīkst pieļaut pārrāvumu un atstāt to bez stratēģiskā uzrauga.

Jau ziņots, ka no amata atkāpušies visi LVM padomes locekļi.

Tostarp pirmais pirms aptuveni divām nedēļām atlūgumu iesniedza Kaspars Ozoliņš. Publiskā paziņojumā par atkāpšanos Ozoliņš skaidroja, ka viņa kā neatkarīga padomes locekļa pienākumu pildīšana uzņēmumā turpmāk neesot iespējama.

Šīs nedēļas pirmajā pusē atlūgumus uzrakstīja arī Aivars Tauriņš un Rinalds Muciņš, savukārt ceturtdien, 2.martā, atlūgumu iesniedza arī padomes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis.

ZM valsts sekretārs Raivis Kronbergs aģentūrai LETA norādīja, ka jau pēc Ozoliņa atkāpšanās no amata pirms aptuveni divām nedēļām tika meklēti kandidāti padomes locekļa amatam un pieteikumu bija pietiekami daudz, lai būtu iespējams nokomplektēt pagaidu padomes sastāvu.

Reklāma
Reklāma

Viņš arī uzsvēra, ka tā būs tikai pagaidu padome, bet nākamnedēļ ZM rakstīs vēstuli Valsts kancelejai ar lūgumu izsludināt publisku konkursu uz padomes locekļu amatiem.

Tāpat vētīts, ka LVM apgrozījums 2022.gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 566,577 miljoni eiro, kas ir par 39,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pirms nodokļu nomaksas palielinājās divas reizes – līdz 258,485 miljoniem eiro.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja ir Zemkopības ministrija.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.