Latvijā
Novados

Arī Salas novada dome lēmusi par vēršanos Satversmes tiesā saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu0


Protesta akcijas dalībnieks pie Saeimas ēkas šā gada 5. martā.
Protesta akcijas dalībnieks pie Saeimas ēkas šā gada 5. martā.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Arī Salas novada dome, līdzīgi kā vairākas citas vietvaras, lēmusi par vēršanos Satversmes tiesā saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, aģentūru LETA informēja domes sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste Jolanta Grandāne.

Domnieki uzskata, ka Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikuma 19.punkts, kas paredz Salas pagasta un Sēlpils pagasta iekļaušanu Jēkabpils novadā, prettiesiski ierobežo pašvaldības tiesības, tādēļ tā neatbilst Latvijas Republikas Satversmei un Eiropas vietējo pašvaldību hartai.

Salas novada domes uzskata, ka ar likuma pielikuma punktu pašvaldība ir prettiesiski pievienota Jēkabpils novadam. Likums, ciktāl tas skar pašvaldību, nav pieņemts Satversmē noteiktajā kārtībā, neatbilst subsidiaritātes principam un nav pieņemts, pienācīgi konsultējoties ar pašvaldību un tās iedzīvotājiem, norāda domē.

Tiek uzsvērts, ka likums arī citu apsvērumu dēļ neatbilst Latvijas Republikas Satversmei un Eiropas vietējo pašvaldību hartai.

Tāpēc dome lēma sagatavot un iesniegt Satversmes tiesā pieteikumu par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikuma 19.punkta, ciktāl tas paredz Salas pagasta un Sēlpils pagasta iekļaušanu Jēkabpils novadā, atzīšanu par neatbilstošu Satversmei un/vai Eiropas vietējo pašvaldību hartai.

Saistītie raksti

Pašvaldība slēgs juridiskās palīdzības līgumu ar zvērinātu advokātu biroju par pieteikuma sagatavošanu un pārstāvību Satversmes tiesā lietā par administratīvi teritoriālo reformu, apstrīdot tiesību normu vai normas, ar kurām noteikts, ka Salas novadā ietilpstošie pagasti tiek pievienoti Jēkabpils novadam.

LETA jau vēstīja, ka arī Kandavas novada pašvaldība Satversmes tiesā centīsies panākt novada saglabāšanu. Satversmes tiesā vērsīsies arī Limbažu novada dome, kas apstrīdēs Skultes pagasta atdalīšanu no Limbažu novada. Bet Ikšķiles novada dome vērsīsies Satversmes tiesā, iebilstot pret tā iekļaušanu Ogres novadā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
“Tikai 2021. gada nogalē – dažus mēnešus pirms kadastrālo vērtību stāšanās spēkā – sabiedrībā uzzinās, kāds nodoklis viņus sagaida!” Saruna ar Tieslietu ministru Bordānu
Intervija 4 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Blaknes un bailes no vakcīnas. Putins spēlē “krievu ruleti” ar visiem pasaules iedzīvotājiem?
3 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Aptauja: Ejot mežā ogot, sēņot, no kā jūs visvairāk baidāties?
1 diena
LE
LETA
Veselam
Latvijā četri jauni Covid-19 gadījumi; viens saslimušais atgriezies no ārvalstīm
15 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Protesti Baltkrievijā: pēc aizturēšanas miris 25 gadus jauns vīrietis un lielāko mediju žurnālisti iesniedz atlūgumus 1
2 stundas