Arodbiedrība: Izglītības ministre bieži jauc streika vienošanās un streika prasības 23


Kā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” norādīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga, Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša bieži jauc streika vienošanās un streika prasības.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

“Ministre bieži jauc streika vienošanās un streika prasības. Mēs viņai jau vairākkārtīgi esam norādījuši streika prasības,” uzsver Inga Vanaga.

“Streika prasības bija divas – darba samaksu paaugstināšanas grafiks, kas ir apstiprināts, un tas tiešām pagaidām tiek pildīts. Ceram, ka arī no janvāra pēdējais algas paaugstinājuma solis būs, un otra prasība – tikpat svarīga – balansēt darba slodzes pilnīgi visiem pedagogiem. Sākotnējā mūsu izvirzītā prasība bija ideālā slodzes sadalījuma prasība, jo visi vienmēr zina, ka šādās situācijās ir jāmeklē kompromisi. Un mēs uz tiem arī izgājām un vienojāmies, ka mēs darba slodzes balansējam trīs gadu garumā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Inga Vanaga stāsta, ka kopā ar ministri roku rokā tika strādāts un izstrādāts plāns, kā balansēt slodzes trīs gadu garumā.

“Ministre pati ar savu biroja komandu katrai tai pedagogu grupai lika savu redzējumu un bija LIZDA redzējums, un tas nepadarītais darbs, kas palika, kas bija mums abām pusēm kopā jāizdara, vēl pieaicinot klāt direktoru organizāciju, pašvaldību organizāciju, Kultūras ministriju, mums bija jāvienojās, kurš piedāvājums ir labāks – LIZDA, IZM vai varbūt kāds trešais.”

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja uzsver, ka mājasdarbs bija jāizdara līdz 2023. gada 31. maijam. “Uzsveru – līdz pagājušā gada 31. maijam.

Un tad sākās visādas spēlītes, viltības, stīvēšanās.

Mūsu piedāvājumu, LIZDA redzējumu valdība pagājušā gada aprīlī apstiprināja Ministru kabineta sēdē, un teikt, ka viņi visu ir izpildījuši… tāpēc mēs arī sakām: tā nav taisnība, jo katrs var ieiet Ministru kabineta mājaslapā un 18. aprīļa valdības sēdē apskatīties, par ko valdība nobalsoja – par uzdevumu vienoties.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.