Laukos
Politika

Asociācija: Bankas nelabprāt uzticas zemnieku saimniecībām investīciju projektu kreditēšanā0


Kaut arī kredītbrīvdienas skan atslābinoši, tomēr jārēķinās, ka galaiznākumā kredīta ņēmējs bankai samaksās vairāk nekā bez tām.
Kaut arī kredītbrīvdienas skan atslābinoši, tomēr jārēķinās, ka galaiznākumā kredīta ņēmējs bankai samaksās vairāk nekā bez tām.
Foto: Antonio Guillem/SHUTTERSTOCK

Bankas nelabprāt uzticas zemnieku saimniecībām investīciju projektu kreditēšanā, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Cūku audzētāju asociācijas vadītāja Dzintra Lejniece.

Pēc viņas teiktā, dažādās lauksaimniecības apakšnozarēs ir problēmas ar banku finansējuma piesaisti,

jo tās nelabprāt uzticas zemnieku saimniecībām investīciju projektu kreditēšanā. Katra saimniecība individuāli sarunās ar bankām mēģina risināt attiecīgos jautājums.

Vienlaikus Lejniece atzina, ka AS “Attīstības finanšu institūcijas Altum” ir salīdzinoši pretimnākošāka zemniekiem, kas nedaudz atvieglo situāciju.

“Paldies, ka ir “Altum”, kas saprot un iespēju robežās nāk pretim,” viņa sacīja.

Komentējot Covid-19 ietekmi uz investīciju projektu realizāciju tieši cūkkopībā, viņa sacīja, ka nozares saimniecības turpina īstenot investīciju projektus, jo nozīmīgāko no tiem īstenošanai ir piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums. Tāpēc tos nevar apturēt pavisam, pretējā gadījumā būs sankcijas.

Saistītie raksti

Vienlaikus viņa piebilda, ka saimniecības labprāt izmanto iespēju pagarināt projektu īstenošanas termiņus, ja kādu objektīvu iemeslu dēļ tos nav iespējams savlaicīgi realizēt.

Latvijas Cūku audzētāju asociācija mērķis ir labvēlīgas ekonomiskās un politiskās vides izveidošana cūkkopības nozares attīstībai Latvijā, ievērojot starptautiskās integrācijas aspektus. Tās uzdevumi ir pārstāvēt cūku audzētāju intereses valsts institūcijās un organizācijās, kā arī nevalstiskajās organizācijās un ārvalstīs un veidot un attīstīt kautuvju un pārstrādes jaudu, panākot maksimāli iespējamo ietekmi tās pārvaldē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
Latvijas Avīze
Latvijā
Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
Policijas brutalitāte un neoficiālas uzvaras svinības. Baltkrievijā aizvadīta pirmā nakts pēc prezidenta vēlēšanām
58 minūtes
LE
LETA
Dabā
Latvijā sāks iepūst vēsāks gaiss. Sinoptiķu prognoze pirmdienai
1 stunda
ML
Māra Lapsa
Latvijā
“Mēs esam aizguvuši no vāciešiem pedantisma gēnu un tajā ieslīgstam arvien dziļāk.” Dendrologs Andrejs Svilāns par latviešu daiļdārziem
Intervija 12 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli? 3
Intervija 16 stundas