Laukos
Mežsaimniecība

Atbalsta izvērtēšanai Tautsaimniecības komisija nodot iniciatīvu par mežizstrādes miera periodu putnu ligzdošanas laikā2

Foto A.Ārgale

Papildināts plkst.19.55.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien atbalstīja iedzīvotāju iniciatīvas par mežizstrādes miera periodu putnu ligzdošanas laikā nodošanu izvērtēšanai parlamenta Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai.

Par šo priekšlikumu vēl būs jālemj Saeimai.

Atbalstu iniciatīvas īstenošanai Mandātu komisijas sēdē pauda dabas aizsardzības nozares, tajā skaitā atsevišķu valsts atbildīgo iestāžu pārstāvji, savukārt iebildumus par iniciatīvas īstenošanu izteica Zemkopības ministrijas un mežrūpniecības jomas darbinieki. Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācijas izpilddirektors Artūrs Bukonts akcentēja, ka piedāvātais 90 dienu miera periods vērtējams negatīvi, jo apturēs visas nozares darbību.

Sēdē izskanēja arī priekšlikums, ka pirms miera perioda ieviešanas varētu noteikt pārejas periodu, lai nozares pārstāvji var tam pielāgoties. Ņemot vērā, ka iniciatīvu plānots nodot skatīšanai Tautsaimniecības komisijai, Mandātu komisija nelēma par savu pozīciju attiecībā uz iesnieguma būtību.

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Ornitoloģijas biedrībā (LOB), sēdē atbalstu šai organizācijas iniciatīvai pauda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Dabas aizsardzības pārvalde, Pasaules Dabas Fonds un Latvijas Dabas fonds. Atbalstu iniciatīvai savā atzinumā paudusi arī Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesore Ilma Čepāne.

LOB valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus pauž, ka ir “nepatīkami redzēt, kā ZM, kam teorētiski vajadzētu iestāties par ilgtspējīgu un līdzsvarotu meža apsaimniekošanu, aizstāv tikai ekonomiskās intereses un nevēloties pieļaut pat diskusiju par šo jautājumu”.

“Putnu ligzdu postīšana ir pretrunā likumam, un dabas aizsardzības likumu ievērošana būtu minimālais pirmais solis, lai Latvija sāktu virzīties uz mežu ilgtspējīgu apsaimniekošanu, nevis turpinātu tos noplicināt saimniecisko interešu vārdā. Neskatoties uz to, esam gandarīti par šīsdienas lēmumu par tālāko priekšlikuma izskatīšu un ceram, ka Tautsaimniecības komisija spēs turpmāko diskusiju veidot objektīvi,” pauž LOB vadītājs.

Kā ziņots, par šo Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) iniciatīvu savākti vairāk nekā 10 000 parakstu portālā “ManaBalss.lv”, aģentūru LETA informēja LOB pārstāve Kitija Balcare.

Ar iniciatīvu portālā “ManaBalss.lv” LOB aicina noteikt vispārēju mežizstrādes un jaunaudžu kopšanas pārtraukumu no 1.aprīļa līdz 30.jūnijam, iekļaujot šo prasību Ministru kabineta noteikumos “Dabas aizsardzības noteikumi mežu apsaimniekošanā”.

Saistītie raksti

“Ceru, ka ar Saeimas atbalstu mēs tagad varēsim pievērsties konstruktīvām diskusijām par to, kā nodrošināt šī likuma ievērošanu mežu apsaimniekošanā, nevis turpināt strīdēties par to, vai likums vispār jāievēro,” pauda LOB valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus.

Viņš norāda, ka katru gadu valsts mežos vien mežizstrādes dēļ bojā iet vairāk nekā 50 000 putnu ligzdu. Mežizstrādes radītais traucējums ligzdošanas sezonas laikā apdraud arī tos putnus, kuru ligzdas fiziski izpostītas netiek. Piemēram, melnajam stārķim šis ir viens no galvenajiem iemesliem sliktām ligzdošanas sekmēm, norādīja Ķerus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Veselam
“Jā, Covid-19 ir bīstams, bet tas ir pārspīlēts,” uzskata Apinis 33
7 stundas
IF
Imants Frederiks Ozols
Pasaulē
“Tas ir rets notikums!” Otrdien Latvijā ieradīsies Francijas prezidents Makrons kopā ar kundzi Brižitu
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Uhaņā saražotais draņķis ir izrādījies no aplam izturīga materiāla taisīts.” Egila Līcīša feļetons 1
1 stunda
LA
LA.LV
Pasaulē
Nepamodās no narkozes: zobārsta krēslā nomirst deviņus gadus veca meitenīte 1
5 stundas
LE
LETA
Veselam
No jaunatklātajiem Covid-19 inficēšanās gadījumiem lielākā daļa reģistrēti vienā pilsētā
7 stundas