Foto: REUTERS/ SCANPIX/ LETA

Atlases procedūrai paliatīvās aprūpes pakalpojumu sniegšanai pacientu dzīvesvietās ir pieteikušies 10 pretendenti 6

Atlases procedūrai paliatīvās aprūpes pakalpojumu sniegšanai pacientu dzīvesvietās ir pieteikušies desmit pretendenti, aptverot visus Latvijas reģionus, aģentūra LETA noskaidroja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

Pa vienam pretendentam pieteikušies Zemgales un Kurzemes reģionā, divi – Vidzemes reģionā, trīs – Latgales reģionā, Rīgas kreisajā Daugavas krastā un tam pieguļošā Rīgas reģiona daļā, bet seši – Rīgas labajā Daugavas krastā un tam pieguļošajā Rīgas reģiona daļā.

NVD atzīmē, ka teritorijas, kuras piedāvā segt pretendenti, vietām pārklājas un viens pretendents var būt pieteicies uz vairākiem reģioniem. Patlaban norit pretendentu vērtēšanas process.

CITI ŠOBRĪD LASA

Paliatīvās aprūpes pakalpojumu sniegšanu pacientu dzīvesvietās iecerēts sākt 1.janvārī, vienlaikus nodrošinot gan veselības, gan sociālo aprūpi.

Mobilās komandas paliatīvās aprūpes pakalpojums tiek veidots kā integrēts pakalpojums, paredzot veselības un sociālās palīdzības sniegšanu.

Pakalpojums sevī ietvers ārstu un komandas sniegto aprūpi, kas ietver gan ārsta veidotu ārstnieciskās aprūpes plānu, gan regulāras vizītes un pakalpojumus pie pacienta mājās ārstnieciskās aprūpes plāna realizācijai, tajā skaitā ietverot arī brūču un mākslīgo atveru kopšanu, pārsiešanu un kontroli dinamikā.

Tāpat tas paredz ergoterapeita sniegto aprūpi, tajā skaitā konsultācijas par dzīvesvietas vides pielāgošanu, pastāvīgas skābekļa terapijas un laboratorijas ekspresdiagnostikas nodrošināšanu mājas apstākļos, ambulatoro, dienas stacionāra, stacionāra pakalpojumu un izmeklējumu plānošanu un organizāciju, kā arī specializētā transporta pakalpojumus nokļūšanai, sociālo aprūpi un tehnisko palīglīdzekļu nodrošināšanu.

Pakalpojumā arī paredzētas konsultācijas pacientam un viņu tuviniekiem diennakts režīmā, tostarp, brīvdienās un svētku dienās, psihosociālais atbalsts, kā arī tuvinieku un citu personu, kuras aprūpē pacientu, apmācības par aprūpes jautājumiem.

LETA jau rakstīja, ka no 1.oktobra pacientiem vajadzības gadījumā bija jāsāk saņemt veselības aprūpes pakalpojumus dzīvesvietā, savukārt sociālā aprūpe, psihosociālais atbalsts un tehniskie palīglīdzekļi būtu pieejami no 2024.gada 1.janvāra.

Tomēr Iepirkumu uzraudzības birojā tika apstrīdēta NVD īstenotā pakalpojuma sniedzēju atlases procedūra par Paliatīvās aprūpes mobilās komandas pakalpojumu pacienta dzīvesvietā nodrošināšanu. Pamatojoties uz Iepirkumu uzraudzības biroja lēmumu, tika apturēts līgumu slēgšanas process ar pakalpojumu sniedzējiem, kas liedza sākt veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu ar šā gada 1.oktobri.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.