Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Autotrasē “Tukums” nesankcionētu sacensību laikā iet bojā autobraucējs2

Foto no www.ntz.lv

Sestdien autotrasē “Tukums”, kur norisinājās Vasaras kausa pirmais posms autosprintā, vienam no autobraucējiem kļuva slikti, un, nesagaidījis ātrās medicīniskās palīdzības ierašanos, vīrietis sacensību vietā mira, vēsta portāls “Neatkarīgās Tukuma Ziņas”.

Autotrasē “Tukums” šodien norisinājās Vasaras kausa pirmais posms autosprintā, ko varēja vērot arī klātienē. Taču sacensības noslēdzās priekšlaicīgi traģiska nelaimes gadījuma dēļ, vēsta portāls.

“Kā vēsta aculiecinieku informācija, kādam vīrietim – sacensību dalībniekam no Kuldīgas – bija palicis slikti pie auto stūres, tāpēc viņš zaudēja spēju automašīnu vadīt, un tā apgāzusies,” ziņo portāls.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki palīdzēja mirušo izvilkt no automašīnas. Tikai pēc aptuveni 15 minūtēm ieradās neatliekamā medicīniskā palīdzība, kas konstatēja vīrieša nāvi.

“Sacensības ar Latvijas Automobiļu federāciju (LAF) nebija saskaņotas,” sarunā ar aģentūru LETA medicīniskās nodrošināšanas jautājumu skaidroja LAF preses pārstāve Zane Lielkāja. “Sacensību organizatori, kas ir mūsu organizācijas biedri, tos bija pieteikuši kā treniņus, kuros medicīniskās palīdzības brigāde uz vietas nav nepieciešama.”

“Tādējādi ir pārkāpti LAF drošības noteikumi. Savukārt treniņos ir jābūt medicīniskās nodrošināšanas minimumam – pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanas iespējām,” saka Lielkāja, kura piebilst, ka arī organizatora mājaslapā internetā svētdien pasākums reklamēts kā sacensības, kaut arī tika pieteikts kā treniņi.

Ja notikums autotrasē “Tukums” būtu pieteikts kā sacensības, LAF nesniegtu atļauju tās rīkot bez ātrās medicīniskās brigādes klātbūtnes.

LAF preses pārstāve arī norāda, ka Vasaras kausa pirmais posms autosprintā standarta automašīnām plānots tikai nākamās nedēļas nogalē Smiltenē. Tādējādi organizatori šādā veidā ir pasnieguši maldinošu informāciju.

Saistītie raksti

Oficiālu paziņojumu LAF sniegs tikai pēc apstākļu rūpīgas noskaidrošanas. “Šobrīd notikušā detaļas cenšas noskaidrot Standarta automobiļu komisijas vadītājs,” saka Lielkāja. Viņa saka, ka videoinformācija notikuma vietā liecina, ka vīrietim kļuva slikti jau pirms avārijas.

Tagad sacensību organizatori tiks saukti uz Standarta automobiļu komisijas padomes sēdi, kurā tiks izskatīts šodien notikušā pasākuma jautājums.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Latvijā
Jaunā paaudze kopumā kļūst aizvien kreisāka. Publicists Vents Zvaigzne par sabiedrības izaicinājumiem Latvijā un Eiropā 2
Intervija 3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Vecuma pensijas bāzi piedāvā celt līdz 163 eiro. “Esam rīkojušies proaktīvi,” uzsver Petraviča
2 stundas
LE
LETA/BNS
Pasaulē
Ierodoties Lietuvā ar lidmašīnu vai prāmi, visiem pasažieriem būs obligāti jāreģistrējas
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Glābšanas darbi Beirūtā: zem drupām meklē cietušos un bojāgājušos
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
“Vasara turpinās!” Toms Bricis videoblogā atvainojas par greizo laika prognozi
1 stunda