Auziņš: Maskavas ielas nosaukumam “jāiet turpat, kur kuģis”, tāpat kā Puškinam. Un Upītim nopakaļ 68

Man patīk kopsakarības. Tā stingri ņemot, mums tāda kārtīga un īsta lustrācija [Apskaidrota, ceremoniāla attīrīšanās. tezaurs.lv. – red.] nav notikusi, kā tas ir bijis, piemēram, Igaunijā. Tam vajadzētu kaut kad drīz notikt – tas ir principā turpinājums deviņdesmitajiem gadiem, beidzot tas ir atnācis arī pie mums, šādu viedokli par sabiedrībā virmojošo noskaņojumu sakarā ar dažādu ar padomju laiku saistītu ielu nosaukumu maiņu, ar dažādu pieminekļu novākšanu, TV24 raidījumā “Preses klubs” pauda aktieris Ivars Auziņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā 10
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

“Maskavas ielu turpat, kur kuģis! Puškinu – pirmo turpat uz kuģi un pēc tam Andreju Upīti! Tādā secībā! Gunārs Astra, piemēram, gāja bojā dēļ šādiem čaļiem, kas rakstīja danosus. Šie kolaboranti nav vajadzīgi, sorī, – tas laiks ir pienācis!” skarbs savā viedoklī ir Auziņš.

Viņš arī uzskata, ka komunistiem nav jāatrodas Saeimā – arī tas darbiņš nav izdarīts! “Komunistiskās partijas biedri atrodas Latvijas republikas Saeimā!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ko es gribētu redzēt? To, ka mēs attīrāmies vēl vairāk, no sirds saka aktieris.

“Es ļoti labi atceros tos gadus, kad Vladimirs Putins gribēja iestāties NATO. Atceros laikus pirms viņa, Jeļcina laikus, Putina administrācijas sākuma laiku, kur bija Čubajs – likās, ka viņi ir tik proeiropeiski, ka likās, ka nupat, nupat būs klāt pavasaris, sākās tirdzniecība, būvēšana, bet, rezd, kā tā valsts to nespēja izdarīt.”

Auziņš Krievijas neizdošanos kļūt eiropeiskai skaidro ar to, ka tā izvēlējās iet naftas un derīgo izrakteņu ceļu, un aizgāja pa kalniņu lejā.

“Un kāpēc te tagad atrodas Puškins? Ne jau tāpēc, ka kāds lasa viņa dzeju, un es negribu viņu redzēt nevienā teātrī!” Auziņš pārliecināts, ka Žagara un Hermaņa teātrī Puškins nebūs nekad, tāpat kā Dostojevskis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.