Pasaulē
Citur

Beirūtā tūkstošiem cilvēku iziet ielās un protestē pret Libānas politisko eliti1

Beirūtā protesti pret Libānas politisko eliti

Ziņa pulksten 20.43 papildināta.

Tūkstošiem cilvēku sestdien izgājuši Beirūtas ielās, lai pieminētu otrdienas sprādzienā bojāgājušos un protestētu pret Libānas politisko eliti, ko vaino šajā traģēdijā.

Daudzi libānieši uzskata, ka sprādziens noticis amatpersonu nolaidības un korupcijas dēļ.

Jau ziņots, ka otrdien Beirūtā eksplodēja 2750 tonnas lauksaimniecības mēslojuma amonija nitrāta, kas sešus gadus glabājās kādā ostas noliktavā.

Libānas Veselības ministrija šodien paziņoja, ka bojāgājušo skaits sasniedzis 158, un aplēsts, ka sprādzienā ievainoti 6000 cilvēku.

Par pazudušu pašreiz tiek uzskatīts 21 cilvēks.

Beirūtā jau protestu sākumā izraisījās policijas un demonstrantu sadursmes, un policija lika lietā asaru gāzi pret protestētājiem.

Grupa protestētāju bijušo armijas virsnieku vadībā iebruka Ārlietu ministrijas ēkā un pasludināja to par savas revolūcijas štābu.

Vairums drošības spēku tikmēr atradās pāris simts metru tālāk, kur bija sapulcējušies lielais vairums demonstrantu.

“Mēs aicinām visus sāpju pilnos libāniešus iziet ielās, lai pieprasītu visas korupcijas izmeklēšanu,” sacīja atvaļinātais virsnieks Sami Rammahs.

Viņš uzsvēra, ka protesti nenotiek pret kādu konkrētu personu, bet pret sistēmu, kas iznīcinājusi valsti, un aicināja starptautisko sabiedrību boikotēt Libānas valdību.

“Mēs aicinām visus mūsu arābu sabiedrotos un citas sabiedrotās valstis un Arābu līgu un Apvienotās Nācijas uzskatīt mūsu revolūciju par īsto Libānas tautas pārstāvniecību,” paziņoja Rammahs.

Ministrijas ēku okupēja aptuveni 200 protestētāju.

Libānas Sarkanais Krusts ziņoja, ka protestētāju un policijas sadursmēs Beirūtā ievainoti vismaz 130 cilvēki.

Saistītie raksti

“29 cilvēki aizvest uz tuvējām slimnīcām, kamēr 102 sniegta medicīniskā palīdzība uz vietas,” tviterī ziņoja Sarkanais Krusts.

Glābšanas darbi Beirūtā
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.