Baiba Bendika

Bendika un Rastorgujevs ceturtajā desmitā sprintā 1

Latvijas vadošie biatlonisti Baiba Bendika un Andrejs Rastorgujevs piektdien Hohfilcenē, Austrijā, ieņēma attiecīgi 36. un 39.vietu Pasaules kausa otrā posma sprinta sacensībās.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Dāmām 7,5 kilometru distancē uzvarēja Doroteja Vīrere no Itālijas, kura šaušanā pieļāva tikai vienu kļūdu, finišēdama ar laiku 21 minūte un 26,5 sekundes.

Otro vietu ar izcilu precizitāti ieņēma norvēģiete Ingrīda Lanmarka-Trandevolla, kura līderei zaudēja nepilnas sešas sekundes, bet par viņu vēl 12,4 sekundes lēnāka bija Svetlana Mironova no Krievijas.

Bendika pirmajā šaušanā nekļūdījās, bet otrajā netrāpīja divus šāvienus, kā rezultātā viņa līderei zaudēja vienu minūti un 27,7 sekundes, kas ļāva ieņemt 36.vietu. Latvietei bija 34.ātrākais solis distancē.

Tikmēr Jūlija Matvijenko starp 105 distancē pieteiktajām sportistēm finišēja 89.vietā, lai arī kļūdījās tikai vienu reizi otrajā šautuvē.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere pēc trim sacensībām ir itāliete Vīrere, kura iekrājusi 156 punktus. Otrā ar 113 punktiem ir Lanmarka-Trandevolla, bet labāko trijnieku noslēdz norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna, kurai ir par punktu mazāk.

Bendika iekrājusi 12 punktus un ir 53.vietā.

Rastorgujevam trīs soda apļi

Savukārt vīriešiem 10 km distancē uzvaru izcīnīja Juhanness Tīngnēss Bē no Norvēģijas, kurš neaizvēra vienu mērķi, finišēdams pēc 25 minūtēm un 7,8 sekundēm.

Otrais bija francūzis Simons Destjē, kurš ar vienu kļūdu šaušanā zaudēja 7,8 sekundes, bet trešais finišēja krievs Aleksandrs Loginovs, kurš bija nekļūdīgs un atpalika 14,6 sekundes.

Sešas sekundes aiz goda pjedestāla bija vēl viens krievs Matvejs Jeļisejevs, piekto vietu ieņēma itālis Lukass Hofers, bet pirmo sešinieku noslēdza uzvarētāja brālis Tarjejs Bē. Titulētais francūzis Martēns Furkads ar diviem nesašautiem mērķiem šoreiz samierinājās ar desmito vietu.

Rastorgujevs šaušanā guļus nesašāva vienu mērķi, bet šaušanā stāvus kļūdījās vēl divas reizes, tādējādi kopā veicot trīs soda apļus. Viņš uzvarētājam zaudēja minūti un 36,1 sekundi, kas deva 39.pozīciju un knapu vietu punktos. Alūksnietim trasē bija 19.ātrākais solis.

Tikmēr Roberts Slotiņš noslēpoja piecus soda apļus un uzvarētājam zaudēja gandrīz četras minūtes, kas deva 100.vietu, bet Aleksandrs Patrijuks ar trim kļūdām un vairāk nekā četru minūšu deficītu bija 106.pozīcijā, apsteidzot trīs konkurentus no Ķīnas, Igaunijas un Serbijas.

Kopvērtējumā par līderi kļuvis J.T.Bē, kurš ticis pie 151 punkta, otrais ar 135 punktiem ir Destjē, bet trešajā vietā ar 131 punktu ir Furkads, kurš par vienu punktu apsteidz T.Bē. Rastorgujevs iekrājis 32 punktus, kas dod 28.vietu.

Nedēļas nogalē notiks sacensības iedzīšanā un stafetēs. Pēc šī posma biatlonisti dosies uz Legrānu-Bornānu, Francijā, kur nākamnedēļ notiks sezonas trešais etaps.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi un pasaules čempionāts, kas februārī notiks Antholcā-Anterselvā, Itālijā.