Prigožins grib gāzt Krievijas militāro vadību

Bijušais “Vagner” instruktors Starptautiskajā Krimināltiesā gatavs liecināt par Krievijas kara noziegumiem 65

Bijušais Krievijas algotņu grupējuma “Vagner” instruktors un viens no Krievijas Aizsardzības ministrijas pakļautībā esošā algotņu grupējuma “Redut” komandieriem Igors Saļikovs atlidojis uz Nīderlandi un ir gatavs Starptautiskajā Krimināltiesā (SKT) liecināt par Krievijas kara noziegumiem, vēsta Nīderlandes televīzijas programma “EenVandaag”, kas ir iepazinusies ar Saļikova paziņojumu.

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Lasīt citas ziņas

Atbilstoši paša Saļikova vārdiem viņš piedalījies kaujās Ukrainas austrumos 2014. un 2015.gadā. Vēlāk viņš bijis “Vagner” vecākais instruktors Sīrijā, bet 2022.gada februārī komandējis “Redut”‘vienību.

“EenVandaag” žurnālistiem Saļikovs paziņoja, ka, būdams armijā, atteicies pildīt pavēli par mierīgo iedzīvotāju nogalināšanu, tad viņš nodots tribunālam, tomēr spējis no Krievijas aizbēgt.
CITI ŠOBRĪD LASA

Saļikovs nedēļu pirms ierašanās Amsterdamā apliecinājumu par brīvprātīgu pieteikšanos un savas vainas atzīšanu iesniedzis SKT prokuroram Karimam Hanam un tiesas priekšsēdētājam Pjotram Hofmanskim, pavēstīja Krievijas cilvēktiesību aizsardzības organizācijas “Gulagu.net” dibinātājs Vladimirs Osečkins.

Paziņojums esot reģistrēts SKT dokumentu aprites sistēmā.

Savā paziņojumā SKT Saļikovs raksta, ka pavēles, ko Ukrainas austrumos saņēmuši prokrieviskie kaujinieki, nākušas tieši no Krievijas Aizsardzības ministrijas, bet dažkārt no Krievijas prezidenta Vladimira Putina administrācijas, vēsta “EenVandaag”.

Pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā Saļikovs bijis liecinieks tam, kā Krievijas karavīri ņirgājas par gūstekņiem un izved ukraiņu bērnus uz Baltkrieviju.

Saļikovs arī apgalvo, ka viņam ir informācija par Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu 2014.gadā Ukrainas austrumos virs prokrievisko kaujinieku kontrolētajām teritorijām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.