Farida Kurbangalejeva
Farida Kurbangalejeva
Foto: ekrānuzņēmums no video

Bijusī TV diktore par Krievijas propagandas mašīnas darbu: Kā apstrādāt Kremļa vēstījumu, žurnālisti jau zina instinkta līmenī 0

Lelde Veinberga, TV24

Par to, kā strādā Krievijas propagandas mašīna un ko par savu darbu domā tajā strādājošie žurnālisti, sarunā ar TV24 atklāj žurnāliste, bijusī Krievijas TV diktore Farida Kurbangalejeva.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

“Tas nav nekāds noslēpums. Visi valsts vadošo kanālu vadītāji katru nedēļu apmeklē sanāksmi Kremlī, kur viņi saņem vēstījumus, naratīvus. Un tad, atgriežoties, izplata šo informāciju tālāk pa darba vertikāli, menedžeriem un tālāk lejup,” stāsta bijusī TV diktore.

Cilvēki, kuri jau daudzus gadus strādā par labu Krievijas propagandai, pie šādas darba diktēšanas esot pieraduši, “viņi visu saprot no pusvārda” un zina, kā attiecīgās tēmas ir “jāizstrādā”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pirms astoņiem gadiem strādāju “Rossija 1”, tad tas bija tieši šādi. Man ir aizdomas, ka tāpat tas ir arī šodien. Viss tavs darbs tiek stingri kontrolēts, visi tavi teksti tiek pārlasīti, cenzēti. Tur cilvēki nekādas kļūdas vairs nepieļauj. Viņi zina, kā jābūt,” norāda F. Kurbangalejeva.

Programma ir īpaši veidota, lai pasniegtu informāciju vēlamajā gultnē un tas viss žurnālistiem izstrādāts “instinkta līmenī”.

Uz jautājumu, vai paši medijā strādājošie tic tam, ko viņi stāsta, žurnāliste atzīst, ka ir dažādi: “Ir idejas cilvēki, kuri ir pārliecināti, ka viņi visu dara pareizi. Ir tādi, kuri šaubās, reflektē, bet šīs pārdomas parasti arī ne ar ko nebeidzas, jo cilvēkiem nav kurp doties.

Ja viņi vēlas turpināt strādāt televīzijā, viņiem nav nekādas izvēles iespējas. Krievijā nav neatkarīgas televīzijas. Praktiski nav vairs neatkarīgu preses izdevumu, radio staciju, tāpēc viņi var tikai mainīt vienu uz otru. Un tā nu cilvēks sēž un domā – kāda jēga?

Ja viņi vēlas mainīt profesiju, tam nepieciešama zināma piepūle. Ne tuvu ne visi ir gatavi pielikt šīs pūles.”

Sarunu ar Krievijas žurnālisti, bijušo Krievijas TV diktori Faridu Kurbangalejevu par to, vai Putins pats tic savai propagandai, kā top zombijtelevīzijas vēstījums un kas izkustinās Krievijas tautu – Rietumu sankcijas vai  karavīru zārki no Ukrainas – skaties šovakar, 22. martā, plkst. 22:00 TV24 ēterā!

SAISTĪTIE RAKSTI