Foto: Timurs Subhankulovs

Bite par energoresursu pieejamību: “Domāt, ka uzņēmēji paši atradīs labāko risinājumu, diemžēl nevar” 20

Energotirgus nav brīvs tirgus, kāds ir, piemēram, graudu vai kokmateriālu tirgus, tāpēc jāpadomā, kā palīdzēt uzņēmējiem šobrīd izprast jauno situāciju. To TV24 raidījumā “Naudas cena” norāda LDDK prezidents, “Karavela” valdes priekšsēdētājs, LPUF padomes loceklis, LTRK padomes loceklis Andris Bite.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Mājas
Vārītus rīsus nedrīkst uzglabāt ilgāk par vienu dienu! 10 bieži pieļautas kļūdas gatavojot, kas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku
Lasīt citas ziņas

“Tas tomēr ir regulēts tirgus un ar ļoti mazu spēlētāju skaitu, ļoti politizēts tirgus. Līdz ar to tur atlaist, ka uzņēmējs pats atradīs labāko risinājumu, diemžēl nevar,” norāda A.Bite.

Viņš turpina: “Tas ir jāsaprot, ka tur ir jādod šie redzējumi. Un tas ir jautājums, cik profesionāli var izveidot kādu komandu enerģētiķu, kas dos to redzējumu uzņēmējiem – jums ir jāiet vai uz propānu, vai uz šķeldu vai ko. Jāsaprot, ka mūsu pamatuzdevums vienmēr ir bijis nodarboties ar biznesu, meklēt labākos tirgus, labāko cenu. Un mēs bijām pieraduši, ka gāze trubā vienmēr ir un kāds to rēķinu atsūtīs. Šobrīd ir pilnīgi citādi.”

CITI ŠOBRĪD LASA

LDDK prezidents arī saka: “To mēs arī diskutējot ar ministriju sakām, ka nevajag paļauties, ka uzņēmēji paši to sapratīs. Viņi parr vēlu to sapratīs, jo mēs esam uz tās adatas uzsēdināti diemžēl. Un ir viņu vietā jādomā, viņu vietā jānopērk krājumi un jāpasaka, uz kurieni mēs virzāmies.”

“Mums arī zināšanu enerģētikā ir ļoti maz. Mēs nezinām, vai propāns ir ilgtspējīgs process. Mūsu uzņēmuma gadījumā mēs nākammēnes ejam uz dīzeli, tad uz propānu. Bet vai tas ir ilgtspējīgi? Mēs uz emocijām daudz kur. Kvalitatīvs padoms ir ļoti svarīgs. Mums tas trūkst šobrīd biznesā.”

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.